Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » NOT, AND, OR műveleteket...

NOT, AND, OR műveleteket hogyan lehet felírni elemi műveletek sorozatával?

Figyelt kérdés
vagy valami ilyesmi a házi infora. kerestem már a neten de nem találtam.. elég ha egy oldalcímet adtok nekem!
2010. szept. 11. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Elemi műveletek? Ezek alatt mit értesz? +,-? A gépnek inkább amiket a kérdésben írtál azok az elemik... :P


NOT x = 255 - x (8 bites számnál. Amúgy NOT x = 2^n-1 -x, n bitesnél)

2010. szept. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ezt most nem vágom:D:D felírtuk bináris számrendszerbe a NOT, AND, OR, XOR stb. műveleteket.. csak annyit írtunk, hogy pl. ANDnél ha A1 B1 akkor A AND B 1. és az öszes variációt táblázatba foglaltuk, aztán csak annyit mondott, hogy a tanárnő, hogy elemi műveletek sorozatával, hogy lehet ezeket felírni.. ennyit tudok:D
2010. szept. 11. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szóval ha csak 1 meg 0-ra kell, akkor:

Az AND vagyis az ÉS művelet csak akkor ad igazat, ha mindkét tag igaz. (igaz=1 hamis=0)

Egy hasonló művelet a szorzás: 1*1=1; 0*1=0; 1*0=0

Ugyanazt csinálja, ha a tagok csak 1 és 0 lehetnek.

A NOT vagyis a logikai NEM műveletre már felírtam. Ha csak 1 vagy 0 lehet, az 1 bitet jelent, vagyis a képlet: NOT x = 2^1-1-x = 1-x

Az OR a logikai vagy művelet, vagyis csak akkor igaz, ha legalább az egyik tag igaz. Másképp: csak akkor hamis, ha mindkét tag hamis.

Vagyis:

x OR y = NOT( (NOT x) AND (NOT y) ) = 1-( (1-x) AND (1-y) ) = 1-(1-x)*(1-y)

Remélem érted is a lényeget. :P

2010. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, megértettem, köszönöm!!!:D
2010. szept. 11. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!