Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Helyi hálózaton nem felderíthe...

Helyi hálózaton nem felderíthető az asztali PC a laptopon, illetve a PC-n sem jelenik meg a laptop. Ötlet, hogy miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Tegnap még müködött. Megnyitottam a saját gépet laptopon, és a hálózaton belül ott volt az asztali pc, és így elértem a megosztott mappákat. Ma viszont nem mutatja, csak a laptopot (azt a laptopot, amin ugye el akarom érni az asztali számítógépet).


Speciális megosztási beállításokban minden úgy van beállítva, ahogy kell. Laptopon is és PC-n is.


Android telefonomon elérem a PC-t Total Commanderen keresztül. Nem értem mi lehet a baj.



2022. febr. 16. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon. IP szerint csatold fel a megosztott meghajtót és kérdés letudva..
2022. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt hogyan? Bocsi, annyira azért nem értek hozzá.
2022. febr. 16. 22:51
 3/5 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy remote desktop-on sikerült csatlakozni a pc-hez.

Ehhez sem értek igazán. Pl. suliból tudnék csatlakozni remote desktopon az otthoni pc-hez?


Megpróbáltam úgy, hogy mobilról osztottam netet laptopra, hogy másik hálózathoz legyen csatlakozva, mint pl. suliban is máshoz lenne csatlakozva, és így nem engedett.


Hogyan lehetne megoldani, hogy bárhol is vagyok internethez kapcsolódva, elérjem az otthoni pc-t?


ui. Ez a kérdés csak mellékes, ami fontosabb, hogy helyi hálózaton elérhető legyen. A remote desktopos megoldás nem a legjobb, mert ha pl. filmet akarok nézni, ami a pc-ben levő hdd-n van, akkor más nem tudja használni az asztali pc-t.

2022. febr. 16. 23:08
 4/5 A kérdező kommentje:
+ filmet sem tudok nézni, mert NAGYON laggol :(
2022. febr. 16. 23:10
 5/5 A kérdező kommentje:

Sikerült az ip szerint hozzáadni a meghajtót, nem agysebészet csak egy kis böngöngészés a neten lol

ha esetleg valakinek kellene, itt a leírás:


Windows 10

In the search box in the Windows taskbar, enter \\ followed by the IP address of the computer with the shares you want to access (for example \\192.168.10.20) and press Enter.

Now a window displaying all of the shares on the remote computer opens.

If you want to configure a folder as a network drive, right-click the folder and select "Map network drive..." from the context menu. If the option "Map network drive..." is not displayed:

Click "This PC" in the navigation area of the Windows Explorer and then click "Computer" in the menu bar.

Click "Map network drive". In the "Folder" field, enter the path to the folder you want to map as a network drive.

2022. febr. 16. 23:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!