Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jelenleg a GPU-k ára miatt...

Jelenleg a GPU-k ára miatt megfontolható egy gamer laptop igaz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy jó gamer laptop annyiba kerül mint egy jó gamer számítógép. Igaz kevesebbet bír, a laptop, de számoljunk azzal hogy egy hasonló specifikációjú laptop régebben 100.000-el többe került mint maga a hasonló specifikációjú pc.


Szerintetek?



2022. febr. 13. 16:11
1 2
 11/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 olcso laptop kukaba valo


nezz tesztet arrol amit talaltal

kb. Hasonlo tipusoK(!)rol ha nincs pont olyanrol


PC t te tudod mennyire hasznalod ki

en se szeretnek "gornyedni" (ucsorogni) pc elott :D


laptop konyebb, dobalhato akarhova, akkurol is mehet

azert jo ha kisigenyu katekokkal jatszol vele vagy eleve nem terheli, vagy beallitgatod

es akkor tobb orat is siman birja

ellentetben azzal hogy altalaban 1-2orat birjak, persze csucsrajaratva

2022. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves #10, gondolkoztam én egy RTX 3060-on, hozzácsapva egy 11 vagy 12. generációs I5-el, plusz az alaplap, stb.


Ha ezt a konfigot hagynám akkor lenne 400K fölött maga csak a gép.

Több fps = Új monitor, mert minek egy RTX 3060, ha nem tudom kihasználni a teljesítményt a 60hz-s monitoron, természetesen ha játszok esport játékkal.

Bill+Egér+Asztal+Hangszóró az jelenleg van.



Az olcsó laptopra úgy értettem, hogy nem játékra hanem csupán filmnézésre, youtubera, vagy valami kicsi gépigényű játékokra szánnám.


A gamer laptop és a gamer pc között kb 20-30 fps különbség van, nyilván nem fogok rajta csak ezeket az új játékokat tolni, mert a régebbieket, illetve az alacsonyabb grafikájú játékokat jobban szeretem, de szeretnék pl. a gta-ban 100fps+-t kapni illetve valamikor forzázni.

2022. febr. 13. 17:05
 13/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#12

te tudod megeri e neked elonyei es hatranyai es az a plusz fps


laptopnal is te tudod PC mellett

csakhogy manapsag 200 korultol olcsolobbak semmilyen felhasznalasra nem idealisak

tul oregek technikailag, silany anyaguak, hutesuk is harmatos, ami gond lehet mar csak netezesnel is,

vagy eppen akkujukon sporoltak


200 alattol inkabb valami Tableten erdemes gondolkodni


ha osszejon 12genes procis PC t vegyel, es 3060 bol meg tobb mint 8GB osnak hosszutavon tobb ertelme lesz mindkettonek

ennyi ket fo tippet tudok tanacsolni


Xy4

2022. febr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Lenovo Legion 5 tetszik nekem a legjobban, jó hűtés és ahhoz képest elég halk. Sok ok miatt is venném, most az a plusz FPS nem kötelező. Ha lejjebb mennek a vidikari árak, akkor talán veszek egy PC-t
2022. febr. 19. 20:42
 15/17 anonim ***** válasza:
Közveszélyes fiam, te nagyon el vagy tájolodva, ha azt hiszed, hogy egy jó VGA-t megkapsz 200 ezerért, egy jó monitort meg 60 ezerért. Őszintén sajnálom, hogy neked nem telik rendes gépre, ezért ilyen szutyok alkatrészekben gondolkodsz, de másnak azért ne adj már rossz tanácsokat, kérlek!
2022. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem tudok belefolyni érdemben ebben a vitába, de az ASUSt, főleg a TUF 500-as szériáját messze kerüld el! Nekem is ilyen van, borzalmasan hangos, ráadásul ventillátort is 1 év alatt kellett benne cserélni, és szerintem megint érik ez. Anno sok helyen olvastam is később, hogy ennél a szériánál nagyon sok a minőségi probléma. Egyszerűen nem éri meg, mert örökösen valamit javítgathatsz rajta. Még a számteches hely is mondta, ahol javítottam, hogy sajnos ezzel a szériával gyakran hoznak hozzájuk gépeket. Ne gondolkozz ebben a szériában, meg úgy alapból szerintem az Asusban!!!!
2022. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Dejó, pont egy asust néztem ki 240K-ért :)


Link: [link]


De lehet inkább még szánok 40 ezret és veszek egy EVGA 3060Ti-t (eléggé vicces hogy csak 5 ezerrel olcsóbb a normál 3060 a TI-hoz képest.)


De szerintem még 2-3 hónap múlva fognak változni az árak (reméljük 20-40ezer forinttal még olcsóbbak lesznek a VGA-k), és akkor tudok venni egy jó vidikarit.

2022. febr. 20. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!