Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A bitcoin blokkláncánál hogy...

A bitcoin blokkláncánál hogy egyesülnek a több helyről kapott pénzek a tárcámban?

Figyelt kérdés
Elnézést ha nem értek hozzá, azért kérdezem. Szóval azt tudom, hogy a tranzakciók a blokkláncon tárolódnak és mindennek noma van. Ha kapok száz helyről pénzt, mondjuk mindenhonnan 0,01 bitcoint, akkor lesz a tárcámban 1 bitcoin. ebből elutalok mondjuk valakinek 0,333 bitcoint, marad 0,667 bitcoinom. Ezek a tranzakciók a blokkláncon rögzítésre kerülnek. De honnan tudja a rendszer, hogy nekem a tárcámban mennyi van? Tárolja összeadva, vagy elemzi az összes korábbi tranzakciót, ami a blokkláncon van és abból mindíg kiszámolja? Mert ugye nem ugyanazt a bizcoin-töredéket küldöm tovább egy az egyben, amit kaptam, hanem harminchárom másikat, meg még egyharmadot egy sokadikból, de abból még nekem is marad kétharmad. Szóval a tárcán mindíg van egy összegzés? Mert akkor azzal lehetne csalni. Vagy mindíg kiszámolja az összes korábbi tranzakciókból? Mert akkor egy idő után meg olyan sok lesz a számolás, és ezek olyan sok adatot foglalnának, hogy kezelhetetlen lesz. Vagy miként történik mindez?

2021. dec. 28. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A bitcoin címedhez UTXO-k halmaza tartozik, a példádban 100 darab. Te (vagy a tárcaprogramod) dönti el, hogy melyik 33-ból fizeted ki a haverodat. Igen, ez egy drága, sok byte-os tranzakció lesz, kb 10x drágább, mint egy inputról.

Nem kezelhetetlen a számolás, pontosan így történik. A bitcoinban semmi se kezelhetetlen, ez egy kis kapacitású hálózat kevés tranzakcióval.

2021. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!