Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valóban van kereslet a magánsz...

Valóban van kereslet a magánszemélyek által épített gépekre?

Figyelt kérdés

Nyilván örök vita, hogy megéri-e, de most ettől tekintsünk el.


Hardveraprón és egyéb oldalakon elég sok eladásra épített gép van. Ennek van értelme? Tényleg veszik őket? Mert ugye túl olcsón nem adhatod őket, hisz nyilván haszonért dolgozol. De túl drágán sem adhatod, mert akkor nem veszik meg. Ráadásul nem értem, hogy miért venne az ember egy vadidegentől gépet, mikor a boltok számlaképesen, érvényesített garanciával adnak gépeket és az előbb leírtak miatt kétlem, hogy anyagilag rosszabbak lennének. Szóval miért vesznek az emberek vadidegentől gépeket, illetve mégis milyen haszon van ezeken, hogy ennyire megérje csinálni őket?


2021. dec. 20. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Igen, és előbb-utóbb a NAV is meg fog keresni...
2021. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szürkeimportőrök, otthon üzemeltetnek kft-t vagy bt-t és csak látszólag magánszemélyek.
2021. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is előre épített gépet vettem hardverapróról. A trükkje az volt, hogy kb minden garanciás, de nem minden új.

nálam egy RX 580 4 gb-os köré építettek egy egész jó configot, i3 10100f, h410, 16 gb, 500 ssd, 650 w táp.

még pont az áremelkedés elején fogtam ki, így volt 120 ezer.

ha magamnak akartam volna utána össze rakni, akkor se jövök ki ennyiből, főleg h az rx 580 ára felugrott 80 ezerre.

-i3 - 30k, lap 20k, 16 gb 20k, 500 ssd 20k, fps gold 650 táp 25k, szóval majdnem 200 eFt-s gép. úgy hogy még majdnem alsó kategóriás.


Amúgy sokan nem értenek az össze szereléshez, de szeretnek játszani, gyereknek lesz stb. igény van rá, mert a lassú 10 éves gépeket előbb utóbb cserélni akarják.

2021. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rakathatsz össze nagyobb boltokban is gépet.

De ha magánember csinálja, akkor többnyire minőségibb munkát kapsz.

Ráadásul ha valami nem illik össze a setupban akkor szólnak, hogy nem lesz jó, vagy eleve javasolnak valamilyen összeállítást az igényeidre szabva. És nem csak úgy mint a bolt ahol rádsózzák a beszorult dolgokat és csak abból lehet válogatni ami készleten van.

A munka is szebb, vezetékek lekötegelőzve, szépen megcsinálva a kábelmanagement, összes csavar, bizbasz beépítve - nem csak a legszükségesebbek.

Természetesen megkapod az összes számlát, garancia papírt, az összes fel nem használt alkatrészt meg a dobozokat.

Ha igényed van rá akkor nem csak egy nyers előtelepített oprendszerrel, hanem belőve, optimalizálva, naprakész beállított driverekkel. Akár házhoz hozva, helyben wifi beállítással.


Ha nem értesz hozzá, vagy csak nem szánnál rá másfél-két napot akkor szerintem megéri a plusz költség.

2021. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!