Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyek a legjobb magyar...

Melyek a legjobb magyar informatikai képzések?

Figyelt kérdés

Milyen irányban/specializációban a legerősebb Magyarország?

Milyen viszonyban állnak az egyetemek egymással?

Pro és contra érvek?


Előre is köszönöm szépen.



2021. nov. 27. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ha külön olvasol válaszokat ELTE-BME-OE-Corvinus kérdések alatt, akkor nagyobb konklúziót tudsz levonni.


Én például az ELTE-n tanulok, és jelenleg borzalmas a programozás oktatás. Matemtikusok és matektanárok tanítják, ami messze nem jó.

Cserébe van gyakorlatvezetőm, aki minden órán szidja a BME-t, mert ott elmondása alapján gyakorlatorientáltabb az oktatás. Én ezt nem tartom rossznak, de itt ezt a módszert lehordják.


Volt BME-ről átjött csoporttársam, aki egyébként nagyon jól programozott. Elmondása alapján ott inkább csapatmunkán és gyakorlaton volt a hangsúly. Míg mi inkább mindenről is akarunk tanulni kevés gyakorlattal és tömény elmélettel.

(és ennek ellenére az egyetemi rangsor élén az ELTE van, ezt a részt nem is értem - én ez alapján választottam egyetemet sajnos)


Mai fejjel viszont valószínűleg az Óbudait választanám. Onnan (én legalábbis) olyan visszajelzéseket kapok, hogy kevés az óra, kevés a feladat, bőven van idő egyéni fejlődésre, míg nekem ZH ZH hátán van, beadandókkal, házifeladatokkal. Talán ott lehet jelenleg a legjobban fejlődni ÉS itt hangsúlyozom mégegyszer: ez az amit én látok/hallok, lehet egy másik személy tök más tapasztalatokkal bír.

2021. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Elvileg az óbudai az nagyon gyakorlati, de egy idő után megáll a fejlődésük egy gyakoris emberke szerint. Talán mert módszert és nem gondolkodást tanítanak. A BME "kétkezisége" sok lehet a számomra, de engem főleg a programozás érdekel és elég szomorú, hogy matematikusok oktatják. Az ELTE nyílt napra genrált teams fiók konkrétan érvénytelen/nem létező volt a nyílt napon. A BME nyílt napja valamivel jobb volt. Régies prezentációk és kissé sznob bácsi, ki nem ismeri az ios fogalmát. Annyira szeretném idealizálni ezeket a helyeket.

A fizika az érdekes, de annyira nem vonz. Meg egy csomó más dolog jönne be mérnök-infó szakon, ezáltal talán több lehetőséget ad és gyakorlatiasabb tudást. Gondolom, hogy hiába a rengeteg feladat és beadandó úgy is szükség van a self-taught programozás tanulásra és nem csak syntax szinten. Mennyire látom jól?

2021. nov. 27. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy elég átfogó nézetet alkottál, és helytálló.

Szomorú, hogy máris tapasztalod a negatívumokat, azonban ennek is van jó oldala. Amikor én mentem nyílt napokra és edukáció kiállításokra (és meglehet, hogy azért volt másabb, mert még élőben voltak) akkor minden szépet és jót elmondtak magukról, és olyan álomvilágba éltem az egyetemekkel kapcsolatba, hogy logikus érvekkel sem tudtak volna kiábrándítani.

Azonban te most láttad a negatív oldalt is, és emiatt nem fogsz olyan hatalmasat esni. És klisés leszek és ismered a mondást, de még egyszer elismétlem: nincs tökéletes egyetem.

Ezért abból kell kihozd a legjobbat, ami van.


Ohh, és még valami, aminek örültem volna, ha elmondják nekem: szinte az összes egyetem (nem csak infósok, kb. az összes amiről hallottam az országba) szervezetlen. Ez pedig újabb stresszforrás lesz majd, de jobb ha készülsz rá.

2021. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a szervezetlenség is frusztráló lesz, de kegalább
2021. nov. 27. 16:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Legalább felkészülök*
2021. nov. 27. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!