Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » No signal probléma nyakatekert...

No signal probléma nyakatekerten, hol a bibi?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nem tudok rájönni mi lehet a probléma a monitorommal vagy valami mással? :DD


A szitu : megy játék bármi, nincs semmi probléma. Viszont ha böngészőt nyitok, elkezd tölteni oldal, minden oké, majd kép megfagy ( ilyenkor még hang van pl ha yt-on nézek vmit), majd a hang is eltűnik és a monitor kikapcso, utána no signalt ír ki.


Van amikor észhez tér és ez a fagyos sztori után visszakapcsol, de van amikor sötét marad. Gép megy ugyanúgy, sípolni nem sípol.


Egyáltalán honnan kéne megközelítenem a problémát?

( más monitort is raktam, cseréltem kábelt, nem hardveres hibára tippelek)


Jó. Ezt most úgy írtam, mintha értenék hozzá, de ez nem az igazság :)))



2021. nov. 2. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem hogy a kijelző lenne hibás. Valószínűleg a GPUd haldoklik, vagy az alaplapod.
2021. nov. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szuper. Ja nem :/

Ennek én utána tudok járni itthon vagy ez már fixen szerelős játékkör?

2021. nov. 2. 03:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez sajnos szervizes feladat, bár ha gondolod, és van rá lehetőséged, kipróbálhatod másik grafikus kártyával, hogy mutatja-e ugyanezt a hibát. Ha nem, akkor valószínűleg az volt a hibás. Bár ez esetben is kipróbálnám másik tápegységgel is a gépet, hátha csak az nem juttat elegendő áramot a grafikus kártya felé. Ha másik grafikus kártyával is ugyanez a hiba, akkor első körben egy másik táppal kéne kipróbálni. Ha azzal működik, akkor a táp volt a hibás. Ha nem, akkor nagy valószínűséggel az alaplap.

Ezeket általában nem szokták javítani, hanem egyből cserélik. De természetesen javítással is meg lehet próbálkozni, bár kevesen foglalkoznak vele. Holott lehet, hogy egyszerűen csak egy hibás kondenzátor a hiba forrása. Ha a grafikus kártya a hibás, és javítás mellett döntesz, érdemes vele felvenni a kapcsolatot: https://www.youtube.com/c/DominikMuhelye/featured Olyan kártyákat javít meg a srác, amiket más rég kidobna.

Ha az alaplap a hibás, azt talán még nehezebb javítani, bár ez esetben is érdemes végignézni az elektrolit kondenzátorokat, nagyon gyakran itt is csak ennyi a hiba, ez pedig egy kb. 10 perces forrasztási művelettel (meg egy kb. 150 forintos kondenzátorral) orvosolható.

2021. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!