Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van lehetőség NFT-ket árulni...

Van lehetőség NFT-ket árulni anélkül, hogy fél havi fizetést előtte el kelljen utalni?

Figyelt kérdés

Van most ez az új blokklánc-alapú őrület, az NTF. Leírás: [link] [link]

Én mondjuk ezt nagyrészt hülyeségnek tartom, hogy komoly pénzekért kelhetnek el olyasmi "alkotások" is, amiket egy 5 éves Paintben 10 perc alatt összedob, de ettől függetlenül úgy gondoltam, kipróbálom. Elolvastam pár írást, megnéztem róla pár videót, és említették, hogy mennyire egyszerűen létre lehet hozni ilyesmit. Az opensea.io-t javasolták, hogy ott pár pillanat alatt létre lehet hozni. Oké, kipróbáltam. Nem, nem reméltem, hogy ebből fogok rózsadombi villát építeni, de úgy gondoltam, veszteni valóm nincs. Létre is hoztam egy NFT-t, és szerettem volna áruba bocsátani, ekkor jött a meglepetés: fizessek 200 dollárnyi Ethereumot. Néztem, hogy most mi a WTF is van tulajdonképpen? Azért, hogy 100 forintnak megfelelő Ethereumért áruljak egy NFT-t, be kell fizetnem annak majdnem az ezerszeresét? Most ez komolyan így működik? Mert akkor az egész egy hatalmas nagy túlhípe-olt lehúzás. Vagy van más lehetőség is?


2021. okt. 30. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, ha alacsony a belépési küszöb, akkor minden majom ott tolong, felhígul az egész. Így legalább valamelyest elejét veszik ennek. Nagyot kaszálnak rajta? Jóhogy, mit gondoltál...
2021. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

#1 "akkor minden majom ott tolong"

Nevezni fogsz, de így is. :D

Bámulatosan jól fogalmaztál, nézzük csak a Bored Ape néven futó "alkotásokat"! Amikor a legismertebb példányok ilyenek, akkor értelmetlen bárminemű felhígulástól tartani, mert ennél hígabb már nem lehet.

Vagy a másik legismertebb, a CryptoPunks. Na, ezen a ponton már tényleg nem hígulhat tovább a jelenség. A majmok mögött legalább volt némi kézügyesség, nagyjából amivel bármelyik közeped képességű rajz faktos tanuló rendelkezik, de ezek a "CryptoPunkok" tényleg az 5 perces MS Paint kategória. Az a piac, ahol ezek a legismertebb termékek, az már fizikailag nem tud tovább hígulni, mert jelen állapotában ő maga a hígfos.

A hozzáállásod pedig a sznobizmus csúcsa. Hogy valami attól lenne minőségi, mert kevesek számára hozzáférhető? Hatalmas logikai bukfenc. Való igaz, ha mondjuk ez mindenki számára elérhető lenne, akkor még több hulladék jelenne meg a rendszerben (hiszen már most is tele van vele...), viszont minden szabad piacnak van egy önszabályozó mechanizmusa. Ahol sok termék található meg, ott a gyengébb minőségűek egész egyszerűen a háttérben maradnak, "kihullnak", hiszen senkinek sem kellenek. Így talán lenne értelme. De jelen formájában ez tényleg nem több pár újgazdag sznob játszóterénél, akik már nem tudják, hogy hová szórják el értelmetlenül a pénzüket.

Az is megbukott, miszerint ez milyen tökéletes hely a kezdő művészeknek. Nem. Egy kezdő művész pont nem az, aki szórhatná a pénzt, és tízszer meggondolja, hogy kiad-e egy havi megélhetésnek megfelelő pénzt csak azért, hogy beléphessen egy erősen korlátozott létszámú piactérre.

Nem lett volna teljesen hülyeség a dolog, de ebben a formában ennek nincs sok értelme. Ráadásul ha netán valami megdöbbentő fordulat folytán az egész blokklánc-őrület megy a kukába, akkor hirtelen értékét veszti minden NFT. Nem tűnik egy időtálló, értékmegőrző technikának.

2021. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne magyarázd túl! Van visszatartó ereje? Van. Szűr fizetőképességre? Hosszú távon a valóban nyereségesek maradnak meg inkább? Az nem érv, hogy találtál két kivételt a nyilvánvaló szabályszerűség alól. Ez nem sznobizmus, ez egy végtelenül primitív modell áttekintése. Nyilván a tényleg jó kezdő művész nem szorul rá, hogy befizesse magát egy presztízspiacra rögtön első lépésként... Komolyan nem tudom, mi mellett szeretnél érvelni... Értelme tényleg nem sok van, de be tud jönni, csak nem bárkinek, és nem igazságosabb egyik piacnál se, az is nyilvánvaló kellene legyen. A szokásos botrányhősködés indul könnyebben, és lehetsz a magad Robin Hoodja egy darabig, kis szerencsével nyereségesen is... Nem kell ebbe többet látni, egyértelmű.
2021. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Bocs, de #2-nek igaza van. Te magyarázod túl. Az a piac, ahol visszatartó erő kell, hogy működjön, az egy működésképtelen piac. Szóval vagy ez is az a kategória, vagy egyszerűen nincs igazad, és ideologizálsz egy egyértelmű hátrányt.
2021. okt. 31. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, nektek ingyen kellene, értem én.
2021. nov. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ingyen, és a százezer forint között azért van némi átmenet. ;)
2021. nov. 1. 12:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt a piacot választotta, aki kínálja, mert megtehette, és mert jó döntés. Vagy esetleg véletlen volna, hogy nem találsz fillérekért egy eredendően presztízspiacra dolgozó kínálatra kitalált terméket?
2021. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: ott a pont: presztízspiac.

Ezzel pedig a kérdés meg is lett válaszolva, mint ahogyan az is, hogy ebből hosszú távon is csak egy szűk réteg játszótere marad.

2021. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
...és ha kihúzod a falból a gépet, már meg is oldódott a probléma. :D Nincs is min agyalni.
2022. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ti komolyan lepontozzátok nullára a tényeket? Az de nem gyenge! Van egy alapismeret-anyag, amire szert kellene tegyetek. Utána lenne értelme kommunikálni veletek. A ténylegesen szörnyű része a dolognak, hogy bármiféle nehézség nélkül képesek vagytok megfelelő tudásanyagot találni, esetleg angolul, jól sikerülő AI felirattal, pont mint pl. én... A pozitív rész az, hogy gond nélkül képesek vagytok rá bakker, nem kellünk mi ehhez!
2022. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!