2 db Wifi routert ösze lehet kötni?
A sárga kimenet a kék a bemenet! utp vezetékkel?
Mért szokták így csinálni, milyen esetekben?
Megoldható.
Ha a meglevő belső hálózatod vezetéknélküli lefedettségét akarod növelni, érdemes a második (a teraszra kirakott) routert lefokozni mezei switchnek/vezetéknélküli elérési pontnak - a dupla útválasztás és a két különböző privát IP-címtartományú hálózatok közötti átjárás csak további bonyodalmakat szülnek.
Ehhez:
0. Először is kösd össze a második router szabad LAN (sárga) portját a számítógépeddel - más hálózati csatlakozás (se LAN-ra, Se WAN-ra - Internetre) nem kell a beállítás idejére (csak áramot kapjon még természetesen).
1. Ezen második router webes beállítófelületén (ami általában a LAN-oldali privát hálózati IP-címén - általában [link] vagy [link] webcímeken - érhető el) a router LAN oldali, privát hálózati IP címét állítsd be az első router LAN oldali, privát hálózati IP címtartományán belülire úgy, hogy az ne ütközzön az első router LAN oldali, privát hálózati IP címével, se az első router DHCP szerverének IP-címtartományával.
Tehát például: ha az első router LAN oldali, privát hálózati IP címe: 192.168.0.1, alhálózati maszkja 255.255.255.0, DHCP szerverének IP-címtartománya: 192.168.0.62 - 192.168.0.254; akkor a második router LAN oldali, privát hálózati IP címe legyen példának okáért 192.168.0.2.
Így a két router majd egy hálózatból lesz kezelhető.
2. A második router vezetéknélküli interfészének azonosítója (SSID) és titkosítási kulcsa (WPA PSK) egyezzen meg az első routerével, de legyenek más frekvencián - ez is a második router webes beállítófelületén állítható be.
Ezzel a lépéssel megkönnyíted a vezetéknélküli klienseknek a két router közötti átjárást (nem kell külön SSID-ket és WPA-kulcokat megadni), de - a különböző frekvenciák miatt - nem fogják egymást zavarni a routerek.
3. A második routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert (ez osztja ki a privát hálózaton belül az Internet-eléréshez szükséges csatlakozási információkat - így például a kliensek IP-címeit), hogy ne ütközzön az első router DHCP-szerverével. Ez ugyancsak a második router webes beállítófelületén tehető meg.
4. Majd végül a második router egyik szabad LAN (sárga) portját össze kell kötni az első router egyik szabad LAN (sárga) portjával - így egy fizikai hálózatban lesznek.
Bővebben a TP-Link útmutatójában:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!