Miért nem látom?

Figyelt kérdés
Miért nem látom a fb-n az ismerőseim által feltett dolgokat, csak akkor, ha a nevüknél nyitom ki a lapot. Okostelefonom nincs, laptopot használok. Viszont az ún. "történet folytatását" nem tudom megnézni, mert az írja ki a gép, hogy állítsam nagyobbra a böngészőt, de hiába állítom nagyobbra Crt. a-val, nem történik semmi. Valaki tudja az okát, miért nem látom a többiek feltételeit automatikusan? Egyszer azt írták, csak azokét látom, akiknél gyakran tetszikelek. De ha nem is látom? ...

2021. aug. 1. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen laptopod van, milyen operációs rendszerrel?
2021. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ASUS, és WIN 10, valamint Chrome-n nézem a fb-ot.
2021. aug. 2. 09:49
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Win 7-em van.
2021. aug. 2. 09:57
 4/15 A kérdező kommentje:
ASUS X51 ha ez jelent valamit.
2021. aug. 2. 09:58
 5/15 anonim ***** válasza:

Az ASUS X51 egy ATI raedon X1100 video chipset-tel van szerelve, ami maximum a DirectX 9-et támogatja.


Ezzel mindent el is mondtam. A géped gyenge.


Bár konkrétan a DirectX-nek nincs sok köze a kérdésedhez, de ennek a gépnek teljesen biztos hogy problémás a felbontása is, és az okozza a problémát.

Esetleg körülnézhetsz fórumokon a felbontás növelése érdekében, mert a WIN7 szeret bunkózni a régi gépekkel. Az én gépemen sem engedett 1024x768-nál nagyobb felbontást beállítani. Viszont előtte XP volt rajta ami érdekes módon gyárilag 1152x864-et használt, ami a 4:3-as képernyő HD felbontása.

Némi kutakodás a neten, majd turkálás a regisztrációs editorban, driver telepítés, és már HD-ben élvezek mindent.


Egyébként a WIN7-nek ne higgy! Nekem még a video chipkészletét illetően is hazudott, amikor drivert kerestem hozzá. Azt állította a rendszer hogy GMA950, és a legfrisebb driver van a gépen. Némi utánjárással kiderítettem hogy GMA 945GT ami ugyan a GMA950 családhoz tartozik, de saját drivere van.

2021. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, ezeket majd elmondom a számítógépesemnek, aki segít a problémákat megoldani. Sajnos, a nyugdíjamból nem futotta új gépre (nekem is XP volt rajta előzőleg), és a szgépesem azt mondta, ez a gép nem bír el nagyobb programot. De majd megmutatom neki, amit írtál. Köszi.
2021. aug. 3. 08:29
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként azért nem tőle kérdeztem meg ezt, mert ő nem fb-os, azt mondta, a fb-hoz nem ért.
2021. aug. 3. 08:35
 8/15 A kérdező kommentje:
Te milyen gépet és milyen programot ajánlasz, ami hasonlít ahhoz (kezelésben), amit már megszoktam? Munkára is kell. A Thunderbird egyébként a levelezési programom, ezt szeretem.
2021. aug. 3. 08:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha olcsóbban szeretnéd megúszni a dolgot, akkor javaslom hogy válts asztali gépre és monitorra. A laptop luxus volt mindig is, csak otthoni használatra meg pláne az!


Neked egy I3 típus bőven megfelel. Ezt kérd az ismerősödtől. Egy I3 laptopot használtan 40.000 alatt nem úszod meg, de asztali gépként már 25.000 körül megkapod.


Ha esetleg az ismerősöd javasolja hogy vegyél Core2-t, akkor azt mondom hogy mindenképp segítsen a kiválasztásban! I3-al biztos hogy nem nyúlsz félre ami az igényeidet illeti, de egy Core2 már lehet hogy kevés lesz neked! Attól függ, hogy milyent veszel! A mostani géped is Core2-es, és az enyém is, de az enyém nagyságrendekkel többet tud mint a tiéd!


Én a helyedben váltanék I3-ra, biztos ami biztos.

2021. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 vagyok:


Az operációs rendszer maradhat a win7. Neked semmi gondod nem lesz vele.

2021. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!