Egy fejlesztő jobban keres mint egy kiberbiztonsági szakember? Reálisak ezek a számok? (Informatikus fizetések)
Tiktok-on nem tudom mennyire ismeritek digital_pedro-t, de ha nem, akkor egy fejlesztő cége van és sok érdekes videót csinál a témában, illetve hitelesnek is tűnik a legtöbb esetben.
Nem Magyarországon élek, meg nem is oda jártam egyetemre, de ezeket a számokat említette egy új videójában:
3-5 év gyakorlattal egy fejlesztő 1-3 millió forint között keres nettóban havonta, de az 1 milliót nagyon könnyedén megkeresik, röhögve.
Egy szoftvermérnök AI és más speckóbb tudással közelebb van a 3 millióhoz, vagy akár afelett is.
Míg Big Data területen évi 50 millió forintról beszélünk, tapasztalt szakemberek esetében.
Ezeken felül, egy kiberbiztonsági szakember kezdőként 350-et, haladóként 600-at, sok évvel vezetőként pedig 800 ezret keres havonta.
Nekem nagyon magasnak tűnik ez az 1 kötőjel 3 milliós fizetés egy fejlesztőnek.
Ha ebből indulunk ki, akkor meg nagyon nevetséges még a 600 ezer is egy kiberbiztonsági szakembernek, főleg hogy nyugaton általában cyber sec területen keresnek többet az IT-ban, és alattuk vannak a programozók.
Eddig a legmagasabb fejlesztői fizetés amiről hallottam, az is "csak" másfél millió volt havonta, de bruttó és nem 3-5 év tapasztalattal.
Mit gondoltok? Hogy alakulnak a fizetések Magyarországon egyes területeken?
Esetleg ha vannak olyanok akik felvállalják; miben dolgoztok, főváros/vidék, és nagyjából mennyit kerestek?
Az a havi 3 milliós fizetés még UK-ban is sok, MSc-vel, speckóbb területen is nagyon jónak számít, az olyan évi 80 ezer font.
#11
Huhh, hát ez elég röhejes lett, mivel pont azt az időt írtam, ami után általában senior lesz valaki.
Átlagban a 10 éves tapasztalatot szokták senior szint elérésének tartani.
"In general, it can take 10 years to become a senior developer"
Nyugi, csak 30 másodperc lett volna utánanézned, hogy ne égj be.
"ez csak a munkahelyek egy elenyésző részére igaz, ahol általában betegre dolgozzák magukat az emberek"
Ez szerencsere nem igaz. Kapasbol tudok mondani mondjuk 10 ceget, akik adnak 1.5+ millio bruttot senior szinten, ezek kozul legalabb haromnal engedelyezett a 100% tavmunka (tehat meg Pesthez sincs kotve az ember), a heti par nap home office pedig szinte az osszesnel. Az, hogy mennyit kell dolgozni meg inkabb projektfuggo, mint cegfuggo. En jelenleg napi ~6 orat dolgozok atlagban, itthonrol, nyilvan teljesen rugalmas munkaidoben. Ezert tehetem meg, hogy pl. most ide irogatok munka helyett, vagy boltba megyek, jatszok egy oracskat, elugrok edzeni, ebedet fozok stb.
#13
Ja, igaz, az évtizedes tapasztalat nem jelent semmit. :D
Veled ellentétben még direkt hoztam forrást is. :DDD
#14
Nem azt mondtam, hogy mi a legrövidebb idő, ami alatt lehetsz senior, hanem hogy az átlag milyen irányba tendál.
Ha egy példa elég, akkor tudok embert, aki 15 év után is junior. Ez azt jelenti, hogy mindenképp mindenkinek 15 évet le kell húzni juniorként? Nem.
Vannak szar és kevésbé szar képzések, ami miatt vannak szar és kevésbé szar fejlesztők. Az átlag az, hogy 10 év alatt érik el a senior szintet.
Igen, ha valaki jobb képzésről jön ki, akkor ez előbb meg van. Én is tudok 5 év tapasztalattal rendelkező senior-ról, de nem ez a jellemző.
De amúgy tessék, itt egy másik forrás:
"it takes about 10 years to become a solid senior dev"
Kicsit off miután így elkanyarodtatok a vitátokkal de.. 😅
Jól sejtem, hogy mondjuk egy pen tester vagy cyber sec analyst azért nem keres Magyarországon annyit mint egy fejlesztő, mert itthon még nincs nagyon kiforrva ez az egész kiberbiztonsági dolog annyira mint külföldön?
Például egyetemi körülmények között sem lehetett ezt tanulni, most az utóbbi 2-3 évben jelent meg egy-egy szak, az is csak a közszolgálati egyetemen inkább. Ez valamiért arra vall, mintha Magyarország még nem tartana ott, hogy akkora szükség legyen rájuk.
Persze, mondjuk az is közrejátszik, hogy a fejlesztők közvetlen pénzt termelnek a cégnek, míg egy biztonságis inkább csak van kötelező alapon, olyan esetekre amikor szükség lehet rá. Mondjuk a fejlesztéshez is hozzá tehetnek, hogy egy termék minél biztonságosabb legyen.
De külföldön ettől függetlenül jobban megvannak fizetve, mert ha a biztonság nincs meg, nem is termel egy cég annyi pénzt, főleg ha fontos adatokkal dolgoznak, nem? Például ha az amazonnál minden másnap ellopnák a banki és személyes adataim, nem vásárolnék onnan.
#18
Ja, csak pont ezért van különbség, aközött, amit én mondok és amit te. Én nem random kiválasztok egy céget és az alapján mondom.
Még egyszer, mert láthatóan kétszer nem volt elég leírni. Én átlagról beszélek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!