Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » HDMI kábelből mindegy, hogy...

HDMI kábelből mindegy, hogy milyet veszek?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy egész eltérő árakon van ugyanaz a terméktípus a webáruházakban.


Nem értek a témához egyáltalán, segítenétek, hogy milyen szempont szerint vegyem a drágábbat vagy az olcsóbbat?



2021. júl. 4. 14:47
 1/6 A kérdező kommentje:
+Oh, annyit még hozzá, hogy a számítógépet általános célokra használnám, főleg otthoni munkára, esetleg filmnézésre, nem vagyok gamer, így különösebb elvárásaim a monitortól nincsenek.
2021. júl. 4. 14:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de én úgy tudom, hogy 4K-hoz szoktak már minőségibb kábelt ajánlani, nehogy gond legyen a képi elemek átvitelével.


Full HD-s TV-hez kép és hang átvitelhez minőségben a kínálat aljáról használok egy hosszú ( kb 10 vagy 15 méter hosszú ) hdmi kábelt, hibátlanul működik már évek óta.


Nem tudok konkrétumot mondani, viszont én az előbbit hallottam egy üzletben a szakembertől. Viszont én ebben sem lennék biztos, nem vagyok szakmabeli, viszont van némi rálátásom a számítástechnikai dolgokra, évek alatt megszerzett tapasztalatokból. Szerintem nem térnek el annyira egymástól a hdmi kábelek, hogy gondot okozhasson az átvitelnél. Viszont ez utóbbit fogadd fenntartásokkal, ez az én véleményem.

2021. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen mindegy, csak megfelelő legyen a hossza.
2021. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha FullHD vagy 4K felbontást szeretnélé, akkor ajánlott legalébb a HDMI2.0 kábel.


Próbáltam már 1080p-t átvinni laptopról 1.0-s kábellel, de a TV-n zöld lett a kép (30Hz-re levéve a frekvenciát, már jók voltak a színek)


Kicseréltem a kábelt 2.0-ra, és 4K 60Hz problémamentesen megy a TV-n.

2021. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


jelolnie kell valahol a verziot

ha nem jelzi az aljanal is aljasabb lehet...

2021. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon sokat segítettetek.
2021. júl. 5. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!