Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért indul újra a gépem, és...

Miért indul újra a gépem, és miért nem ismeri fel utána a hálókártyát, és a hangkártyát, pedig eddig semmi baja nem volt, és beállításokon semmit sem változtattam?

Figyelt kérdés

Asztali gép, AMD Athlon XP 1800+, Chaintech 7NJL1 APOGEE alaplap, GeForce2 MX400 videókártya, Creative SB Live! hangkártya. Nem tudom mit adjak még meg!

Tegnap óta, ha a tv2 honlapjáról nézek videót, akkor történik, újraindul, és utána nincs net, hang... Tuti hogy nem túlmelegedés, everest-tel figyelem a hőmérsékletet, és rendben, valami erőforrás-probléma, (ütközés?), de ugyanazok a beállítások, minden, mint azelőtt volt.


2008. dec. 6. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet vírus, már 2x találkoztam ilyennel. Nekem általában naponta ugyanabban az időben újraindult.

Aztán lehet hardwer hiba, az alaplapon a proci körüli elektrolit kondenzátorok szoktak fölpúposodni, vagy lehet tápegység hiba is.

2008. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ha vírus lenne, előfordulhat hogy mindig csak a tv2-s videók lejátszásakor történik ez, napszaktól függetlenül?

Én is hardveres hibára gyanakszom, mikor a videót játszom le 100%-ban van a proci terheltség, és olyan 10 perc után indul újra... Lehet hogy táp hiba?

2008. dec. 6. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem codec-ütközés lehet. De olyankor a gép nem csak tv2-s videóknál, hanem minden flash formátumú(pl.:youtube) videóknál újraindulhat. Egy macromedia flash player újratelepítése is lehet, h megoldja a gondot.
2008. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Start > Vezérlőpult > Rendszer > Speciális fül > Indítás és helyreállítás résznél beállítások gomb, majd a Rendszerhiba résznél az automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát. Ekkor a gép stop-üzenetet fog adni rendszerhibánál ("kék halál"). Abból már lehet tudni (vagy sejteni), hogy merre keresendő a hiba.
2008. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!