Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni egy számítógép szervizesnek?

Figyelt kérdés
Cserél a laptopomban valamit ami 35 ezer ft lesz, ilyenkor illik adni pluszba valamennyit? És mennyit?
2021. márc. 12. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván csak akkor adsz, ha elégedett vagy vele, vagy inkább ha kimondottan jól csinálja a dolgát, a te szemszögedből legalábbis (pl. nem kell heteket várni miután megjött az alkatrész).


Azt így látatlanban nehéz megmondani, hogy mennyire baráti áron csinálta. Az is lehet, hogy három adag borravaló bele van számolva, az is lehet, hogy majdnem ingyen dolgozott.

2021. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Semmit! Borravalót akkor adok, ha tett valami pluszt, ami nem lett volna dolga.
2021. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Semennyit.
2021. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ilyenkor szokott az lenni, hogy az illető kicserél egy BIOS elemet 35e + áfáért, aztán az elégedett ügyfél még borravalót is ad neki.
2021. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Miert kene borravalot adni?! Igenybe vettem egy szolgaltatast, aminek ok szabtak meg az arat. A szolgaltatast megkaptam, kifizettem, pont. Ha kevesli, arazza be ugy hogy megerje neki csinalni.
2021. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Erre van a munkadíj, plusz ha mondjuk háznál végzi a dolgot, akkor meg lehet kínálni kis nasival és innivalóval. Vagy ha mondjuk nem kerek összegről van szó (35.000 Ft helyett 35.645 Ft), akkor kerekíts a következő ezresig, és ne kérj vissza.
2021. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell/nem "szükséges". Ez nem vendéglátás, itt a szerelő beleszámolja a munkadíját az árba. Ha jóbarátod/komád/ivócimborád/vagy szimplán szimpatikus az ipse, önkéntesen adhatsz neki külön, de az már rajtad múlik, hogy mennyit.


Illetve ha a szerelő alkalmazott, alapesetben - ha a munkáltató másképp nem dönt - nem fogadhat el ilyesmit:

"52. §

...

(2) A munkavállaló a munkáltató előzetes hozzájárulása nélkül harmadik személytől díjazást a munkaviszonyban végzett tevékenységére tekintettel nem fogadhat el, vagy nem köthet ki."

Forrás: 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről ( [link] )

2021. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10000Ft-nál több borravalót ne adj neki..!
2021. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előtte kérdezd meg, lehet nem is szereti a bort.
2021. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én illemem pl nem ismeri a borravalót. Annyit fizetek mindenért,amennyi az ára. Nem vagyok szeretetszolgálat, és másoktól sem.várom el, hogy így vánjanak velem.
2021. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!