Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kriptovaluta, Bitcoin bányásza...

Kriptovaluta, Bitcoin bányászat csapdája. Avagy hogyan vernek át?

Figyelt kérdés

Sziasztok hobbim az informatika. És ez egyik legnagyobb iparág ami arról szól hogyan lehet megfejni az embereket. A tervezett elévülés, bóvligyártás, arcoskodás, ott vegyék hülyére a felhasználókat ahol csak lehet. El kell csak menni egy informatikai boltba. A legkisebb dolognál is ott veszik az embereket hülyére ahol lehet. De ebben az iparágban ez sajnos szendert mindenütt így van. Fórumokon és a közösségi médiában rengeteg „szponzorált” és érdek tartalomgyártó van, akik független embernek akarnak látszani. Ez olyan szinten megy hogy aki nincs benne, és egy kívülállónak elmesélné az ember el sem hinné.


De térjünk ki a kriptovalutákra. Egyáltalán nem függetlenek és decentralizáltak! Akiknél kibányászáttok, váltjátok, átváltjátok készpénzre mind bizonyos kezekben van. Nem egy van közülük akik emberek tömkelegeinek a pénzét lopták el. A mai napig üzemelnek és a törvény védi őket. Elég csak gondolniuk egyet „hogy nem tudunk azonosítani” zárolják a pénzedet és futhatsz utána. A másik dolog pár upgraddel és fejlesztéssel értéktelenné lehet tenni bármely kriptovalutát. Ezek elnagyolt búgos rendszerek és az önérdek és a hiba bele van kódolva. Az hogy nem manipulálható amit sokaktól halottam, meg hogy független egy hülyeség.


A bányászás és a hardverigény folyamatosan szürreálisan van emelve. A hardvergyártóknak ez egy marha nagy üzlet. Nem igaz az amit egyesek állítanak hogy nem csökkenti töredékére a hardwerek élettartamát. És hogy nem árt a gépnek, mert nagyon is hogy árt már rövidtávon is. Már rövidtávon is rengeteg hőt termel ami nem használ pl a VGA-nak. Ha ASIC az bizonyos Coinokhoz jó csak az adott típus. És ezek mind olyanok hogy ha valami elromlik nincs olcsó alkatrészcsere, az egészet dobhatod a kukába! Ingyen árommal sem fedezi a hardver karbantartását, vagy költségeit sem!!! Ugyan is drasztikusan, szándékosan növelik a rendszerkövetelményt. Képzeld mondjuk el hogy bizonyos kriptóknál 5000Ft ért kapsz mondjuk 200at az adott kriptóból a járulákos költségekkel amiket lehúznak. De 2 hónapig folyamatossan bányászhatnál ebből egy nagyon erős géppel 0,5 kriptovalutányit hogy kifizetést kapj.


Magam ismerek egy céget aki ezt fájltárolásra bővitette ki. Szándékosan úgy van a koncepció megírva hogy bika erős hardver nélkül ne boldogulj. Azon belül is ez tudatosan emelve!

Aztán ott van a szoftveres része ami az egész informatikában egy nagy kókányolás minden téren. Ha kombinálod hogy forgasd mellé a pénzed +karbantartás egyre jó hogy megőrülj tőle!


Ehhez vegyük hozzá ha vásárolnál készpénzért vagy váltasz. Akik váltanak komoly lenyúlások vannak. És biztonsági okokra hivatkozva bármikor megtehetik hogy pl zárolják a számlád. Nem egy ilyen eset történt, és ezek a cégek a mai napig működnek. Köztük az egyik nagy a Bittkeksz nek hívjuk példaként (kitalált szereplőnket) csak ami minden vackot vált. A Youtube szponzorok tolják ezerrel. Akiknek pénze van náluk meg futhattak a pénzük után. De a mai napig, a törvény még meg is védi őket.



2021. febr. 24. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Megjártam vele (hardware+eszközök)
Megjártam vele (megloptak)
Megjártam vele (befuccsolt dolgok)
Érdekelt a téma de jobbnakláttam hagyni a fenébe
Ajánlom a dolgot (mert pl jól keresek vele)
18 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

Eltévedtem, vagy valami fórumon/blogon vagyok?


Te most minket akarsz oktatni erről?

2021. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
Menj el egy bányát megnézni kedves Kérdező, mert így nekem olyan, h nem rendelkezel kripto valutával és a tudásod is hiányos róla.
2021. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Ez a dolog kiknek a kezében van. Bizonyos nagy bányász cégek, akik váltják, és akik dolgoznak vele.Váltanak, a bányászezközödbe megadod a címet. Ha valaki azt hiszi hogy felállít pár gépet és hülyére keresi magát az téved! Ugyan is ezt bizonyos emberek nagy farmokon végzik. A kicsik mind úgy fognak járni hogy szép lassan mindig egyre kevesebb és kevesebb. Tegyük hozzá a hardwares részt, úgy vannak megdervezve hogy egészben dobhatsz ki több százezres eszközöket. Elszállt a videókártyád, bizony kuka. Elromlott egy speciális venti, külföld. Venni akarsz, váltogatni komoly összegekért teheted meg! Hogy bányászattal meg váltogatással jól lehetett keresni, ez a beetetés. Ennyi erővel lehet váltogatni külföldi pénznemeket. Nincs hatalmi kézben, ez egy vicc. Inkább nincs felelős mögötte, de írányítás az bőven. És itt nem avval van a baj ha veszek X összeget aztán vagy keresek rajta, vagy elúszik. A többségnek elfog, egy kis réteg jóljár. És sajnos a pénz értéke mindig csökken ha tartogatjuk. A baj akkor van ha valaki drága hardwarbe fektet be. Mert e téren egy nagy lehúzás az egész! Nem az a lényege hogy kibányászd hanem hogy készpénzért vedd meg! És nevesincs piti oldalak saját kriptovalutákkal mennek már. Amik a pénznemükkel tünnek el a süllyesztőbe. 4 ilyen weboldalt ismerek 1 bedölt, a másik műköködni nem akar, tele van korlátokkal. a 3. meg pusztán lehúzza a felhasználókat. Aki meg kereskedik ezekkel az meg jól meglopta az ügyfeleit úgy hogy gondolt egyet és nem tudtak utalni az ügyfelek. Az hogy annyira nagy érték kiugrások lesznek hosszútávon ez hülyeség! Az ilyen tartott pénzek mind olyanok hogy idővell egyre kevesebbet érnek. Lehet vakítani az embereket de a pénz rendszere így van kitalálva! A hardwarepiacnak egy nagy üzlet, gyorsan is tönkremennek az ilyen gépek.


Az én véleményem befektetem a pénz földbe, ingatlanba van értéke hosszútávon! Ha hozzáértőként földet művelek van értéke. De ez elcseszi az ember idejét, a pénzét, minden vackot megvesz. A harveripar meg olyan rövid időn belül a negyedét nem éri meg az a hardware. Számolgattam mundjuk egy 3 milliós napkolletor +szélgenerátor kombi folyamatos fix rátáplálással mi lenne ha nem a szolgáltatóhoz tölteném hanem kriptopénzt bányásznék. Még viccnek is rossz az egész. Pedig ebből 1500W ot lehúzhatok úgy hogy marad másra is. Egy méregdrága lottó, ami a kis bányászok ellen dolgozik. Amitbányászni lehet kripropént, és a növekvő hardwareigény ezt nem lehet komolyan venni!

2021. febr. 24. 16:55
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam egy videó és fájlmegosztó oldallal ami saját kriptót használ. Bittrexen lehet vásárolni hozzá. Egy GTX 1660 Super +4 magos proci ha egész hónapban megállás nélkül bányásznám kb 6db fájl feltöltésre elég. Emellett szinte értéktelen a pénzük. Akik reklámozzák őket, szponzorok, meg akik tetszenek nekik azoknak adnak kriprót. A többinek 3 feltöltés után fizetős. 10.000ft értékben ha vásároltam volna több mint 2 évig bányászhatnám, ha bányászni akarnám. A Redditen olvastam hogy akik aktiválták a fioklyukat Bittrexen majd pénzt utaltak visszadobták hogy mégsem tudják őket azonosítani. A számlát zárolták, volt akinek több ezer dollárt. Más ilyen exchangek meg kínai volt hasonló eset. Megint másik Ausztrál ami nem enged más országból regisztrálni. Szóval hagytam a fenébe. Más coinokat is néztem szürreálisan sokat kell bányásznyi hogy valaki elérjen egy minimális kifizetési limitet. Amíg ment a bányászás a ventik végig túlpörögtek és túl volt melegedve. Egy 150.000ft kártyát meg nem fogok tönkre vágni pár fájlért.
2021. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Akik videókártyákat árulnak, ASIC-eket, kellékeket azoknak ez jó üzlet itthon is. Exchange oldalak meg akik kereskednek vele, azok garantáltan meggazdagodnak belőle.
2021. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az 5-ös írja azok keresnek mindenen a legtöbbet, akik szolgáltatnak, vagy értékesítenek.

Ez mindig így lesz, a kereskedés és a szolgáltatás fogja a legtöbb hasznot hozni, csak mindig az aktuális hype-ra kell felépíteni. Ma a kriptovalutákra, holnap valami másik, új dologra.


Már régóta látok hirdetéseket, hogy bányász rigek építését és beállítását vállalják emberek, nem olcsón és mégis sokan keresik őket. Többet keresnek ezzel a szolgáltatással befektetés nélkül, mint maguk a bányász rig tulajdonosok. Informatikusként és is gondoltam rá hogy én is csinálhatnám, jó potya pénz lenne, de nem szívesen járok ki helyszínre, most a covid miatt főleg nem és amúgyis csak szezonális.

2021. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%

Hat te nagyon suttyo vagy...

Banyasztam is mar, bitcoint is nagy mertekben birtokolok... Minimalis szinten kell utananezzen egy normalis ember a dolgoknak es megtudjak cafolni 90 szazalekat amit irsz... Csak azt nem ertem miert nem inkabb blogolsz errol?

2021. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Egyre erősebb gép hardware kell. Szürreálisan nagy rendszerigények. Nem ritka hogy amiből ma ugyan avval az erőforrással 100 egységnyi X coint keresel nemsokára csak 1 et. A hardvarek rövid időn belül is már negyed annyit érnek. Méregdrága hardwareket dobhatsz egészben a kukába, vagy az alkatrészeket nehezen pótolhatod. Weboldalak kriptovalutája: Ha nem a következő Facebook oldal kriptovalutáját veszed meg kiskorában valószínűleg nem lesz nagy nyereség. Ezek a valuták is stabilizálódnak és hosszútávon nem lesznek nagy kilengések. Legyünk reálisak hogy a pénz nem arra van tervezve hogy értéket őrizzen. Épp ellenkezőleg az idő múlásával egyre kevesebbet ér. Így van megtervezve, és ezalol a kriptovaluta sem kivétel. Volt nem is olyan túl rég amikor egy havi kereset 20.000 Ft volt. Mit lehet már azon venni. Ehhez vegyük hozzá a szoftveres kontárkodás világában élünk. És a hardveresen sincs másként. Ezt kombináljuk az emberi manipuláció mérhetetlenségével. Aminél az internet és a közösségi médiában kifinomult tömeg manipulációról beszélhetünk. Illetve a nyers számok, egy kis kalkuláció, ezek nem azt mutatják amit egyesek tömegekkel próbálnak elhitetni a dolog kapcsán. Nos ha ez így menne sorba kötött kártyák nélkül is egy laptop, vagy asztali PC árát vissza lehetne hozni a bányászattal, kis váltogatással és ügyeskedéssel. Csak hogy azt látni hogy komoly gépekkel is az elvárás egyre csak nő, amit érte kapni meg drasztikusan csökken. Illetve azt sem látni hogy egy napelem szélkerék kombi árát evvel tömegesen hatékonyan vissza lehetne hozni. Ugyebár kis számolás, lehúz annyit a rendszerből hogy igazából az elől vonom el amiket el akarok látni. Én amiket számoltam és tapasztaltam, igyen árommal is a hardware árát nem hozza vissza már ha egyszerű laptop, vagy asztali PC. Csak szétbarmolni lehet vele a hardwaret. Nagyban meg marha nagyot lehet vele könnyen bukni. Ha rövid időn belül valaki nem tudja kitermelni. Az a hardware amivel bányászik túról nem fog érni. És hasonlóan túrót sem fog vele tudni bányászni, ugyan is az informatika világában gyorsan avulnak el a dolgok.
2021. febr. 26. 02:27
 9/37 anonim ***** válasza:

Napelemes, szélgenerátoros rásegítéssel 4 évig csináltam az elején. Ahogy behozta az eszköz az árát cseréltem. Rengeteg költség volt. Összeségében termelt még egyszer akkora nyereséget mint amennyit befektettem. Viszont abba kelett hagynom mert értéktelen összegeket lehetett már a végén bányászni. Milliós költségek mentek el hogy lépést tudjak tartani.


Nagy farmok esetén is ha nincsenek rendszeresen korszerűsítve az eszközök a fenntartási költségeket nem lehet belőle fedezni. Akik versenyben vannak gyorsan kell váltaniuk mindig a legújabb eszközökre nagyban. A bányászatnál mindig a legújabb, és legtöbb „bányagépet” használók nyereségesek. Mindegy milyen kripto van bányászva, az erős gépek sokasága kiszorítja a kisebb, régebbi eszközöket. Ami felkapott azt a nagykutyák mind kisajátítják. A kis házi barkács eszközök amik nincsenek cserélve elértéktelenednek.


Webes egyéni coinoknál meg kisajátítja a tulajdonos a bányászatot. Azoknak jut belőle főként akik nyomják felfelé neki az adott szolgáltatást. Rengeteg a shitcoin ami mára már eltünt, a nagy coinok kódját átírják és megvan az új coin. A szolgáltatás bedől, vele az egyedi valutája értéke is.


Ebben az iparban nagy pénz van a lelkes bohócok lehúzásán. Márt csak a közösségi médiában is a nagy videósoknál. Hatalmas iparág az emberek globális hülyítése. A közösségi média minden szegmensén!

2021. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
9: Viszont ezeket a naperőműveket és szélgenerátorokat eladni és telepíteni hatalmas üzlet.
2021. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!