Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 200 ezer alatt új vagy használ...

200 ezer alatt új vagy használt laptopot érdemes venni?

Figyelt kérdés

Egy infós ismerősöm tanácsolta, hogy jobban megéri ezért az árért egy 2-3 éves thinkbook-t vagy egy 3-4 éves macbook-t venni, mint (idézem) "kiadni 100-150 ezret egy celeronos vagy intel atomos, fröccsöntött sz @ rra, ami alapfelhasználás mellett is max. 1 év után használhatatlanul lassú lesz és havonta kell majd resetelni"


Laptop vásárlás előtt állok. Diák vagyok, 20 éves, nem vagyok gamer, képeket vagy videókat sem szerkesztek, de ettől még fontos nekem, hogy legalább 3 évig bírja a gép és max. 200 tudok rászánni.


Tényleg nem tudom, hogy vegyem-e komolyan a haverom tanácsát és használtat vegyek vagy inkább újat.


Ti mit tanácsoltak? Osztjátok a fenti véleményt? 20/F



2021. febr. 6. 11:33
A kérdező szavazást indított:
ezért a pénzért egy egyszerűbb, de új laptopot vennék
ezért a pénzért egy használt, de prémium laptopot vennék
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem muszáj hordozhatónak lennie, inkább egy új asztalit vegyél. 200-ból alap felhasználásra 10 évig működő gépet tudsz építeni monitorral és perifériákkal együtt. Laptopot most se használtan, se újonnan nem érdemes venni, mert a home office miatt elszálltak az árak. 200 alatt valóban csak egy vackot kapsz újonnan, amiket nem is lehet később fejleszteni, mert minden az alaplapra van forrasztva, a használtak meg egyszerűen nem érnek annyit, amennyiért árulják, mert az akku biztos nem bírja már sokáig, vagy cserélheted a HDD-t SSD-re, bővítheted a RAM-ot, amivel ugyan ott vagy árban mint egy új.
2021. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

4300U gépek elérhetőek. Azok már jó netezős gépek.

Fhd kijelző, ssd, 8gb ram legyen!


Használtan tudsz hasonló teljesítményűt venni, csak dedikált gpu-val. Csak az jobb minőség fizikailag, üzleti.

2021. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 és hát legyen legalább i3-as procija vagy egy jobb fajta ryzen.
2021. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha se játékokkal se videóvágással nem élsz, akkor üzleti kategóriás, használt ThinkPad vagy Dell laptopot érdemes nézni. 200e forintért olyan gépet kapsz ami a csillagokat lehozza neked az égről. Egészen addig amíg nem neurális hálókat akarsz futtatni rajta, vagy nem akarsz óriás 3D terveket készíteni CAD programokban, de feltételezem nincs szükséged ilyenekre. Szövegszerkesztésre, netezésre, programozásra, prezentációkra, kisebb tervezésekre bőven elég egy dedikált videokártya nélküli laptop is. Minimum i5-ös proci, 16GB RAM és valami SSD.


Például:

[link]

Másfél éve ettől a fazontól vettem laptopot, most is azon írom ezt a választ. Egy karc nem volt rajta, és soha 1 problémája nem akadt (remélem ezek után sem fog)


Ha picit többet is rá tudsz szánni akkor ez is jó: [link]


Budget megoldás:

[link]

2021. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 200 alatt 16GB-s gépet nem nagyon találni a használtak között sem.
2021. febr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg alap dolgokra a 8GB bőven elég.
2021. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nekem lenovo t440-em van, használt üzleti gép. Én sem gamerkedem, csak sulis dolgokhoz használom, tökéletesen kiszolgál, gyors is. Szerintem nem feltétlenül éri meg 200k-t erre elkölteni.
2021. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen igaza van a haverodnak.
2021. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Haburc ***** válasza:
100%
Itt néz szét: [link] vagy még a marseuson érdemes [link]
2021. febr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Haburc ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy mindegyik megfelelő ár-érték arányba, de ki lehet fogni. Fontos azt is megjegyezni, hogy használt laptopok. A bcac-nél odaírják az akku állapotát, minimum adnak rájuk 6 hónap garanciát.
2021. febr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!