Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Virtualizációs megoldások...

Seres Timon kérdése:

Virtualizációs megoldások terén melyik a legjobb megoldás az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Neten próbáltam utánajárni pontosan milyen előnyökkel jár a VMware, KVM vagy a Hyper-V használata, de még kicsit laikusként nem teljesen értettem, mik a különbségek. Iskolai házi feladatként kaptam ennek a témának a kidolgozását. Ezeknek a megoldásoknak a hypervizus egyes típusa érdekel. (Baremetal)

2021. febr. 3. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Mondjuk a KVM az pont 2-es típus. Igaz, néhány jellemzőjét tekintve jobban hasonlít az 1-es típusra, de alapjaiban véve ettől még 2-es.

Ezzel ellentétben a Hyper-V pedig pár dologban 2-esnek tűnik, de igazából 1-es.

A VMWare alatt pedig lehet érteni a VMWare Workstationt, illetve az ESXi-t is. (A VMWare az igazából a cégnek a neve.) Előbbi színtisztán 2-es típusú, utóbbi meg színtisztán 1-es.

Az, hogy melyik jobb választás, a helyzettől, és a rendszergazda tudásától és preferenciáitól is függ. ;) A KVM-et mivel Linuxos szoftver, ezért Linux alapú rendszeren lehet használni. De ez 2-es típus, szóval úgysem érdekes számodra. ;)

Hyper-V pedig akkor jöhet szóba, ha Windows rendszered van.

Na, az ESXi az "igazi" 1-es típusú hipervizor, nem támaszkodik másik oprendszerre, és tényleg a nyers vason fut. A Hyper-V-vel szemben nem kell alá egy oprendszer, ami stabilitás szempontjából sem elhanyagolható előny, illetve: nem kell csak azért egy Windows-licencet vásárolnod, hogy te (akár) tök más rendszereket virtualizálj.

2021. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!