Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek ez működhet?

Szerintetek ez működhet?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus szeretnék lenni.

Itt a közelben csak 1 egyetem van, mivel vidéki vagyok.

Pénzem nem nagyon van arra, hogy Pestre menjek tanulni, viszont a helyi egyetem belefér, mert akkor itthon vagyok szülőknél, kb csak a bérlet árát kell kifizetni, de ha lesz Covid még azt sem.

Ez a suli egyébként a Miskolci Egyetem.

Nem a legerősebb, tehát nem egy Elte, de arra gondoltam, hogy nem kell ettől megijedni, mert ha annyi energiát belerakok a suliba, mint egy Elte diák, akkor én is kapok jó állást.

Sőt, igazából még jobb is, mert annyi tanulással simán megcsinálom csúszás nélkül meg lesz szabadidőm programozni, nem csak állandóan a kötelezőket, így talán előrébb is leszek.

Van egy ismerősöm, ő Pesten dolgozik, azt mondja, hogy szerinte ezzel az elképzeléssel semmi gond, teljesen jól hangzik.

Csak csináljam is, ne csak álmodozzak.


Mit gondoltok erről?


2021. jan. 5. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok informatikus, de én a következőket olvastam, hallottam. Az egyetemi informatikai képzés leginkább egy alapot ad, ami a munkádhoz kelleni fog azt vagy szabadidődben, vagy munkahelyen az első hónapokban fogod megtanulni. Szóval ha egyetem alatt rendesen tanulsz magadtól, akkor valószínűleg működni fog.
2021. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Pénzem nem nagyon van arra, hogy Pestre menjek tanulni"

Ha állami támogatású, nappali hallgató lennél, az ELTE-n igényelhetsz szociális támogatást:

[link]

illetve igényelhetsz diákhitelt is:

[link]

de mint a #1-es hozzászóló is írja: az egyetemi képzés - bármelyik egyetemet is választod - erős elméleti alapokat ad, de nagyon lényeges az autodidakta gyakorlás, mert a programozást főként tapasztalati úton lehet elsajátítani.

2021. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!