Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond? A monitorom...

Mi lehet a gond? A monitorom nem működik egyes játékoknál.

Figyelt kérdés

Na tehát az a problémám, hogy amikor elindítok egy játékot, akkor a monitorom ezt írja ki:


Attention Out of range

H:91.1 KHz V:85.0 Hz


Az óta van ez, mióta videokártyára új hűtést szereltek.

Gondolom, nem a hűtés a probléma, ha nem az hogy kivették a gépből. Persze alapból ez sem lenne gond.

A gépemen az összes videó beállítás elveszett emiatt. Tehát a felbontás, KHz stb. Mindent újból állítottam

be, de ezek szerint valami még mindig nem stimmel .


A monitorom felbontása 1280x1024. Eddig ez volt a maximum, most megjelent a beállításoknál az 1600x1200

is. Ha rá állítom ugyan azt írja ki, csak más számokkal a monitor. A hertz-nél is sok új lehetőség jött, elő.

A monitorom amúgy 60 herzten van.


Idáig csak kettő játékkal volt gondom, a dirt 2 pár hete még tökéletesen ment, most pedig a just cause 2 is

ezt csinálja, pedig tegnap még ment.


Ja és a többi játék gond nélkül megy., itt gondolok a gta4-re, starcarft2-re. Tehát valószínűleg valami a

monitorral van, ,ami amúgy egy elég régi darab.


És még valami, a játékoknál is általában 1280x1024 felbontásban vagyok, de van egy kettő ami 1024x768-

ban fut.


Ezt majdnem elfelejtettem:

A monitorom játék közben néha, csak úgy kikapcsol, majd visszajön. Van amikor a képernyő fele eltűnik, és ki kell nyomnom a monitort, majd újból indítani hogy normális legyen a kép. Gondolom ez is össze függ.


Aki tud segíteni, vagy volt hasonló problémája és megoldotta, azt kérem segítsen, köszi.


2010. aug. 10. 13:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a formázásért, nem ellenőriztem vissza.
2010. aug. 10. 13:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószinűleg úgy tesztelték a hűtést, hogy a játékaidat nagyobb felbontásra tették a szervízben. Amiket a monitorod nem tud megjeleníteni. Némelyik játéknak van konfigja kívülről, némelyiknél elég ha törlöd a konfig fájlt és alapra visszaáll.
2010. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mégvalami az előbbi előtt:

Az eszközkezelőben töröld ki a monitort (ne a megjelenítőt!), és indítsd újra a gépet.

2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szervizben volt. Csak elvittem egy közeli számtech boltba. Ott kivették a kártyát, leszedték róla a ventilátort(el volt törve), kitisztították, és rakták bele egy újat .

Tehát a gép be se volt kapcsolva.

Azért kipróbálom amit mondtál.

2010. aug. 10. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem jött be, és az is egyre gyakoribb hogy a képernyő egy pillanatra kikapcsol játék közben.

Lehet hogy haldoklik a monitor?

2010. aug. 12. 13:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Na szereztem egy másik monitort, ugyan az...

Vigyem vissza a boltba, vagy valami ötlet?

2010. aug. 12. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a kártyával, sem a monitorral nincs probléma. Csak a játék akar nagyobb felbontásban, nagyobb frissítési frekvenciával működni, mint amit elbír a monitorod. Nézz körül a játékok beállításainál, nincs-e túl nagy felbontás beállítva.
2010. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, megfelelő felbontás van beállítva. Mindegy azért nézd meg, a frissítés még lehet nagyobb mint aminek lennie kellene. Ha semmi sem segít, valószínűleg a kártya hibás.
2010. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a játékok beállítását nem találom. Gondolom arra gondolsz hogy a játékon belül, de ugye ez nehéz, mert nincs monitor :)


De, én is gyanítom hogy a frissítéssel van gond.

Csak azért nem értem mert pár napja még működött...

2010. aug. 13. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!