Második wifi router a lakás másik végében? Hogyan?
Persze, csak egy jó hosszú utp kábel kell, a másik routerbe az internet feliratú slotba kell dugni a "fő" router valamelyik LAN portjától induló kábelt. Az érdekesebb része az, hogy hasznos lenne, ha mindkét router azonos SSID-n sugározná a jelet, így nem kéne váltogatni ha pl mozogsz a lakásban.
"a másik routerbe az internet feliratú slotba kell dugni a "fő" router valamelyik LAN portjától induló kábelt"
Nem javallott a dupla NAT miatt (például akkor okoz problémát, ha a második routerről el akarod érni a fő routerre csatlakozott eszközt; de a további útválasztás/NAT további sebességcsökkenést is eredményez).
Inkább a második routert "le kell fokozni" szimpla switch-é/elérési ponttá - a két eszköz LAN oldali IP-címe legyen egy IP-címtartományban, de az IP-címeik ne egyezzenek meg, illetve a második router IP-címe ne essen bele a fő router DHCP-tartományába, és a második routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert - és az egyik szabad LAN portjára kell csatlakoztatni a fő router LAN portjából jövő UTP-kábelt.
Bővebben a TP-Link leírásában:
"Az érdekesebb része az, hogy hasznos lenne, ha mindkét router azonos SSID-n sugározná a jelet"
Megoldható - ez esetben javasolt azonos WPA-kulcsot és eltérő frekvenciát/csatornát (a zavaró interferencia elkerülése miatt) beállítani
Belinkeltem a TP-link leírását, amiben képernyőképekkel illusztrálva pontról pontra le van írva az eljárás:
1. Összekötöd a második routeredet egy laptoppal/számítógéppel és felkeresed a webes beállítófelületét (általában a [link] vagy http//192.168.1.1/ vagy más hasonló privát helyi hálózati IP-címen érhető el - ez megtalálható a router alján/oldalán/a routerhez adott kézikönyvben).
2. Átállítod a második router LAN oldali, privát, helyi hálózati IP-címét a fő router LAN oldali, privát, helyi hálózati IP-címtartományán belülire úgy, hogy az ne ütközzön a fő router LAN oldali, privát, helyi hálózati IP-címével vagy DHCP-tartományával.
Tehát ha a fő router LAN oldali, privát, helyi hálózati IP-címe (ezt megtalálod a fő router alján/oldalán/kézikönyvében) 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100-192.168.0.254, akkor a második router LAN oldali, privát, helyi hálózati IP-címe legyen például 192.168.0.2.
Így a két eszköz egy hálózaton belül lesz (bármelyikre csatlakozol, tudod adminisztrálni a másikat), de nem fognak ütközni.
3./4. A második routerben a vezetéknélküli/wifi-beállításoknál a hálózat neve (SSID) és a biztonsági WPA kulcs egyezzen meg (egyszerűbb lesz a váltás a kettő között).
5. A második routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert, mert ezt a funkciót a fő router fogja elvégezni, a második routerben nem kell, csak gondot okoz.
6./7. Ha mindez megvan újraindítod a második routert és összekötöd a fő router egyik szabad LAN portját a második router egyik szabad LAN portjával.
Hogy esetedben pontosan hogyan kell beállítani, azt a routerek pontos gyártójának és típusának ismeretében lehet megmondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!