Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Microsoft office vs open...

Microsoft office vs open office mi a különbség?

Figyelt kérdés

Az open office ingyenesen letölthető valóbban,és honnan?

A world és az excell kellene legfőképpen.



#Office,world
2020. júl. 24. 15:47
 1/10 Derwer ***** válasza:

A microsoft megoldása szöverszerkesztőre a Word, és táblázat kezelésre az Excel.

Teháta Word és Excel termék nevek csak.


Igen, az OpenOfficeban, ma már asszem LibreOffice-ban van táblázatkezelő, szövegszerkesztő, prezentáció készítő és sok egyéb program is.


Hog melyik mennyire jó, az hitvallás kérdése.

Én egyértelmáen MS Office párti vagyok, anyagilag amúgy is ~3K egy használt license, de nekem a RIBON kezelőfelőlet (avagy szalageszköztár) mindig is sokkal jobban bejött, mint a menüs.

No meg excelben ott a pivot tábla és társai, nem tudom a Libre már támogatja-e.


De ettől még a felhasználók nagy részét a LibreOffice is kielégíti.

2020. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Derwer ***** válasza:
Letölteni meg természetesen a Google első találatórál lehet: [link]
2020. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az OpenOffice ingyenes, ismer minden M$ Office formátumot (fordítva nem), nem utolsó sorban pedig működik.

Amúgy amit a 2-es linkelt, az a LibreOffice, ami egy 3. dolog. Anno az Oracle megvette az OpenOffice-t, az eredeti fejlesztőcsapat pedig LibreOffice néven leforkolta, és azóta azon dolgoznak. E kettő között nincs akkora különbség, mint ezek és az M$ Office között.

Az OpenOffice-t letölteni innen tudod: [link]

2020. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a MS Office olyan undorítóan van megírva, hogy sok doksiját nem nyitja meg az OpenOffice normálisan
2020. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a Libre Office-t javasolnám inkább, mert dinamikusabban frissítik mint az Open Office-t. Arról nem is beszélve, hogy amikor legutóbb(kb 7-8 hónapja) ránéztem az Open Office-ra még se nem olvasta, se nem írta a .docx, .xlsx formátumot, amit a Libre Office már régóta támogat. Nem tudom, hogy azóta történt-e előrelépés ebben az ügyben, de akinek ez fontos, az ezekhez a formátumokhoz csak a Libre Office-t tudja használni.

A munkahelyemen is Libre Office-t használunk, de még nem volt vele kompatibilitási probléma.

2020. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A különbségek:

Microsoft Office: "fizetős", OpenOffice: ingyenes.

MS Office: csak Windowson létezik (illetve bizonyos verziói OSX-en, és nagyon lebutított változata Androidon is), az OpenOffice multiplatform, Windowson, Linuxon, FreeBSD-n, és Androidon is elérhető (AndrOpen Office néven).

A MS Officenál komoly megkötéseket tartalmaz a licenc, csak a meghatározott mennyiségű eszközre telepítheted fel, és újabb verzióra is csak korlátozottan frissíthetsz. OpenOfficenál "azt csinálsz, amit akarsz". Nem hazudok, sokszor még a Microsoft Magyarországnál sem tudják pontosan, hogy melyik licenc mire jogosít fel, többször volt, hogy hívtam őket (munkahely miatt, én otthon már rég Open/LibreOfficet használok), és utána kellett nézniül, mert nekik sem világos minden licencelési forma. :D

És végül: az OpenOffice stabil, megbízható, és jól működik. Nem mondom, hogy még soha nem futottam bele hibájába, de Ms Officenál kb. egy nagyságrenddel több a hiba.


Ami pedig azt illeti: támogatom, akik azt mondják, hogy inkább a LibreOffice-t érdemes használni. Gyakorlatilag 95%-ban ugyanaz, mint az OpenOffice, csak egy dinamikusabb csapat áll mögötte, gyorsabb fejlesztési ütemmel, és több extrával.

Azt viszont meg ekll cáfolnom, hogy az "x-es" formátumokat ne támogatná az OpenOffice. Előző munkahelyemen 2010-ben pont OpenOffice-t telepítettem, mert csak a 2003-as MS Office volt megvásárolva, és kellett valami, ami a docx-et is megnyitja.


A "kompatibilitási problémák" 95%-a meg vagy hiányzó betűtípus miatt van, vagy azért, mert eredendően rosszul szerkesztették meg a dokumentumot.

2020. júl. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha hosszútávú használatra kell a Word és az Excel, akkor érdemes venni egy olcsóbb újrahasznosított licencet.

Az Openoffice/Libreoffice sokkal fapadosabb és instabilabb. Esetleg megnézheted a többi ingyenes alternatívát, pl. a WPS Officet vagy FreeOffice-t. Ezeknek is vannak hátrányaik (pl. WPS-hez nincs magyar nyelvű helyesírás ellenörző), de jobb az MS Office kompatibilitásuk és még jobb felhasználói élményt is nyújtanak, mint a LibreOffice.

2020. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat,kaptatok zöldet természetesen tőlem.
2020. júl. 25. 07:45
 9/10 anonim ***** válasza:

#6 Az Open Office valóban megnyitja az "x"-es formátumokat, de ha módosítasz rajta, kizárólag .doc, .xls stb formátumba hajlandó visszamenteni. Úgyhogy a Libre Office ebből a szempontból praktikusabb.

#7 Úgy látom te még soha nem használtad a Libre Office-t, ha ilyen kijelentést teszel, hogy "Az Openoffice/Libreoffice sokkal fapadosabb és instabilabb". Évek óta dolgozom a Libre Office-al és állíthatom, hogy eddig minden olyan feladatot meg tudtam vele oldani, amit az MS Office-al.

2020. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7


Akkor csak használd egészséggel a Libbreofice-t.

2020. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!