Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem, hogy a...

Valaki leírná nekem, hogy a következők mire jók egy számítógépen?

Figyelt kérdés
a ram, frekvencia és egyéb dolgokat, amiket jó lenne tudni. Sokat nem értek a gépekhez, de az alapokat szeretném tudni és megérteni. Köszönöm előre is.
2010. aug. 3. 01:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jó pocid van gyosabb lesz a géped,

és ha van hozzá sok giga ramod, akkor meg még gyorsabb :)

2010. aug. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A számítógép használatához nem kell semmi ilyet tudnod! ezek nem olyan "alapok", esetleg vásárlás előtt érdekes, amikor összehasonlítod a gépek adatait.


Nem olyasmi kellene neked, hogy fájl, kiterjesztés, operációs rendszer, szoftver... ?

2010. aug. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem. A software-ekkel elboldogulok, csak a számítógép 'összetevőinek' funkcióját nem tudom.
2010. aug. 3. 02:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ééértem :)

A RAM memória, minél nagyobb, annál több adatot tud egyszerre a gép fejben tartani (ha túl kicsi a memória, akkor menet közben többször le kell írnia, ez lassíthatja a működését..)

pl. "megterhelőbb" grafikai programokat, játékokat használsz, ahhoz sok memória kell (egyszerre sok számítást kell végeznie a gépnek)


frekvencia:

a procinál találkozhattál vele, azt mutatja, milyen gyorsan dobog a rendszer szíve (bocs, asszem késő van :))). Mondjuk, olyan, mint a metronóm, megadja az ütemet/órajelet, a nagyobb MHz-es proci gyorsabb.



[link]

[link]

2010. aug. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Oberle Gábor ***** válasza:

RAM (memória): [link]

CPU (processzor): [link]

HDD (merevlemez): [link]

ODD (optikai meghajtó): [link]

PSU (tápegység): [link]

Motherboard vagy mainboard (alaplap): [link]

Videókártya (sokszor GPU): [link]


Egyelőre ennyi nagyjából! :)

2010. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. aug. 3. 21:43
 7/7 Oberle Gábor ***** válasza:

Ja és ez kimaradt:

CASE vagy CHASSIS (számítógépház): [link]

2010. aug. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!