Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem árt a PC-nek, a kikapcsolá...

Nem árt a PC-nek, a kikapcsolás utáni teljes áramtalanítás?

Figyelt kérdés
A szüleim most nagyon ráálltak az áramspórolásra, bojlert és a teljes világítást modernebb energiatakarékosra cseréréltek. Az én szobámba is vettek kapcsolós hosszabbítót, hogy számítógépet mindig áramtalanítsam, ha nem használom. Van egyáltalán értelme ennek? Szerintem jelentéktelen mennyiségű áramot fogyaszt kikapcsolva.

2020. jún. 12. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Alapból tényleg jelentéktelen, de ha tele van aggatva eszközökkel amik folyamatosan üzemelnek jelre várva, hogy felébresszék a gépet, pl hálózati kártya, billentyűzet, máris nem annyira jelentéktelen. Ezeket többnyire a BIOS/UEFI setupban le lehet tiltani, de van amikor ez se segít, az én alaplapi hálókártyám akkor is a hálózaton lóg, ha a Wake On Lan és a PXE is teljesen tiltva van. Ezen csak a teljes áramtalanítás segít. Ez viszont az alaplapi elem élettartamát csökkenti. Ha 3-5 évente ki tervezed dobni a gépet és újat venni akkor nem gáz, észre se fogod venni. De úgy 6 évnyi napi 8 óra üzem-16 óra áramtalanítás után egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy visszakerültél a múltba, jellemzően egy 2002-2010 közötti dátumra, mert a rendszeróra újraindul. És mivel akkor még nem léteztek azok a tanúsítványok amiket ma használsz, semmi sem fog normálisan működni.
2020. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Kiegészítés: természetesen ez egy elemcserével orvosolható és nem nagy kunszt elvégezni.
2020. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nagyon minimális a készenléti fogyasztása egy számítógépnek... tv-nek, stb, csak pár watt.


Nekem 2 számítógép, egy TV, hangfal, +tv hangszóró, 2db asztali óra, fogyasztása óránként 19Watt, ez átszámítva, évente körülbelül 5000Ft.

2020. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha akkor kapcsolod le az elosztót, amikor már teljesen lekapcsolt a gép, nem lesz semmi baja. A BIOS elem lemerülése pedig szinte semmivel nem jár, ugyanis a Windows automatikusan frissíti az órát, ha az internetre kapcsolódsz.
2020. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!