Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BME mérnökinformatikára...

BME mérnökinformatikára milyen laptopot ajánlotok? Milyen tulajdonságai fontosak és azok milyenek legyenek?

Figyelt kérdés

Milyen processzor, RAM vagy még ami fontos. Tudom, hogy órán nem szükséges laptop, de szeretnék koleszos lenni és egyébként is szeretnék egy laptopot, mert most nincs. Csak a sulihoz használnám, meg legfeljebb netezéshez. Mint ahogy talán az előző pár mondatomból sejteni lehet, nem igazán értek hozzá, ezért kérlek kerüljétek a kikerülhető szakdzavakat. Maradjunk meg az árukereső tudásának mértékénél. :D

(Beszólásokat megelőzendő:nem azért megyek mérnökinfóra mert értek az informatikához (akármelyik területe), hanem azért, hogy megtanuljam)


250 ezer környékén lenne a max, amit ráköltenék.


Köszönöm :)



2020. máj. 5. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Bármely átlagos laptop elég, semmi olyan nincs a képzés során, amihez erőgép kéne.

De tudomásul kell venned, hogy ez egyetem. Ha nem értesz az informatikához, elsőben kibuksz.

Nem tanítanak meg rendesen a 0-ról, nemhivatalos elvárás legalább egy középszintű informatika-érettségi.


Az egyetlen kritérium, amit mondok, hogy windows-gép legyen, mert apple-termékekre rohadt nehéz lesz néhány dolgot ráerőltetni, és a linux sem minden tárgynál könnyű. Windowshoz viszont kb. kész program-skeletonokat adnak a fejlesztésre.


De hogy mondjak hasznosat is: 8 giga elég, de annyi kell is (ma már a chrome is megeszik 6 gigát...)

Processzor: ha inteles a gép (laptopoknál szerintem az a gyakoribb), akkor i-szériás legyen, ne core2 vagy celeron, egy i3 tökéletes, de nem baj ha jobb.

170ezerért tökéletes gépek vannak. Döntsd el, milyet akarsz, milyen márkát, mekkora méretű legyen a gép...

2020. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! 😃


(Egy 98%-os közép infóm már van, úgyhogy olyan szinten azért nem idegen tőlem, csak annak a tananyagán kívül nem tudok sokat. Mármint ami laptopvásárlásnál jól jönne. Csak azért írtam oda, mert láttam már hasonló kérdésnél olyan kommentet, hogy ha nem tufja eldönteni, hogy milyen laptopot vegyen, akkor minek megy informatika irányban tovább. Csak az ilyesmit akarzam elkerülni 😅 )

2020. máj. 5. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

A mintatanterv szerinti tárgyakhoz valóban nem kell erőgép. A probléma akkor jön, ha időközben megkedveled a programozást és elkezdesz érdeklődni valamilyen olyan irány felé, ami viszont már megkövetel egy komolyabb vasat. Például az Android alapú szoftverfejlesztés. Itt alapkövetelmény az Android Studio (fejlesztői környezet) használata, ami finoman szólva megfektet egy belépő szintű gépet. Remélem mondanom sem kell, hogy SSD minimum legyen, mert itt több GB-os frissítések jönnek és tényleg minimum 8GB RAM.


"nem azért megyek mérnökinfóra mert értek az informatikához (akármelyik területe), hanem azért, hogy megtanuljam"


Azt ne várd, hogy a BME megtanít majd téged mindenre. Ez saját bevallásuk szerint sem a céljuk. Magadtól kell majd egy csomó mindent megtanulnod, érdemes már most gondolkoznod egy irányon, pl. 3D grafika, mobil fejlesztés, web fejlesztés, AI stb. és foglalkoznod ezzel otthon is akár már most, de minimum egyetem közben.


Ja és ne 0 tudással kezdd az első félévet. Programozást mindenképp tanulj nyáron, ajánlom kezdésnek a JavaScriptet - és ehhez a SanFranciscoból Jöttem tutorial sorozatát: [link]

Ez a sorozat konkrétan 0-ról tanít programozni és az alapokat elég jól lefedi.


Szerintem a C nyelv, amit elsőként oktatnak, eléggé össze tudja zavarni azokat, akik nem programoztak még életükben. (dinamikus memória, stringek hiánya, beolvasás a konzolról)

Ehhez párosul a feszített tempó, az új tanulási mód, az új követelményrendszer, házi feladatok, a valamikor hetente írt ZH-k, annak a javítói.... Elég nehéz sajnos, ha erős alap nélkül mész oda és könnyű elbukni a tárgyat.

2020. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem lesz sétagalopp és hogy (túl?) nagy fába vágtam a fejszémet, de remélem, hogy kitartással és szorgalommal tudok ezen kissé segíteni.

2020. máj. 9. 00:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!