Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Házilag épitett NAS-om mi...

Házilag épitett NAS-om mi lehet a gond? Laikus vagyok.

Figyelt kérdés
Szóval föleg média szerver funkciokat lát el, egy régi PC m amire szimplán nem volt szügségem, kipakoltam belöle a vgat felesleges kocolekeket, az alaplapra 5db 3terras wdred van kotve raid 0-ba (egyaltalan lehet raid vezerlo nelkul raidet csinalni?) és a synology nasomon elég komoly sebességgel, tudtam sima webdav szerveren keresztül huzogatni vonogatni a fájlokat, na mivel feleslegessé vált a synology NAS eladtam, itt került képbe a hatalmas szaktudásom de elakadtam. szóval a proci egy i5 4440 a többit irtam, és ne kövezzetek meg érte, csakis a családi baráti köröm és semmilyen üzleti célu felhasznalas mellett, egy hackelt "xpynology" oprendszer került a gépre. Minden szépen muzsikál is, streameli a müsort full hdba stb, de mikor huzigálok fájlokat akkor rettentö lassu 2mb/sec értékeket produkál és meg meg akad, olykor 0ra. Kérdésem, hogy okozhatja e az pl, hogy siman az alaplapra vannak dugva a vinyok, raid vezerlo nelkul, megis raid0ba raktam öket? illetve még gondoltam hogy szar lehet az ethernet port az alaplapba na de ennyire?! illetve ha letöltök a NAS on belül torrentet, simán hasit fél gigabit közeli sebességgel, szoval nem igazán tiszta a kép, hogy mi lehet a gond. ötletek esetleg?
2020. márc. 11. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem annyira, de elvileg az IPV6 a sima synology rendszeren kikapcsolva gyorsított, lehet ott nem volt alapba bekapcsolva, úgyhogy ezt az opciót kéne megkeresni, hátha.
2020. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak ipv4 et kapok a szolgaltatotol, igy kértem, viszont az érdekes, hogy ha a DSM-ben nyomok a fajlkezelobe egy letöltést, akkor gigabittel leis ugrik a NAS rol, mindez a huzkodos modszerrel 2mb/s
2020. márc. 11. 12:50
 3/8 A kérdező kommentje:
de egyenlöre belsö hálozaton belülröl beszélek. igy 2mb/sec
2020. márc. 11. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:

"egyaltalan lehet raid vezerlo nelkul raidet csinalni?"

Igen, lehet - ez a szoftveres RAID - itt az operációs rendszer végzi a RAID-tömbök kialakítását - ezzel terhelve a processzort


"Minden szépen muzsikál is, streameli a müsort full hdba stb, de mikor huzigálok fájlokat akkor rettentö lassu 2mb/sec értékeket produkál és meg meg akad, olykor 0ra."

Itt sok tényező közrejátszhat.

A processzort tudjuk - de milyen alaplap, mennyi/milyen memória?

Milyen protokollon? Ilyenkor milyen a rendszer terhelése - processzor, memória, merevlemez I/O?

A kliens (amire/amiről huzigálod a fájlokat) az milyen? Másik kliensen is ugyanez a helyzet? A kliens(ek) hogyan csatlakoznak a NAS-ra - a routeren keresztül kábelesen vagy kábel nélkül?

Szóval eléggé összetett kérdés sok tényezővel.

2020. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden kábellel csatlakozik, mindenhol, egy router dobja szét a lenti szinten a netet, fent egy gigabitswitchel osztjuk több fele, 16gb dekstop pcbe valo ddr3 ram van benne, a lapot tipusat elokukazom. az az erdekes, hogy ha a DSM böl nyomok a fajlkezelöbe egy letöltést, akkor ugyanannak kéne történnie, mintha fogom és tcmd be átmásolást a NASrol a helyi SSDre, helyi halozaton belul fogja és gigabittel letölti, ellenben ha ugy van cibálva külsö alkalmazassal, akkor csak ez a 2mb/sec ami tartható neki.
2020. márc. 11. 14:16
 7/8 A kérdező kommentje:
bocsi, az kimaradt, hogy közbe a proci, és a ram kb 1-2% foglalt.
2020. márc. 11. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert nem az a gond, hanem valószínű az SMB protokoll, de akár a tűzfal is lehet.

SMB-ből van több is, meg mindenféle hibajavítási és egyéb zárolási dolgok, amik esetleg windowsos rendszeren gyorsak egy linuxos rendszerrel lassúak lehetnek, de lehet tűzfal gond is.


Amit én használok az opemmediavault röviden omv, de ezt fájlok megosztására használom inkább.

98MB/seccel másol. 800MB-s fájlt

Elvileg plex is van rá.

2020. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!