Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 felhasználó futtatá...

Windows 10 felhasználó futtatás jogainak megvonása?

Figyelt kérdés
A gépen van egy admin és egy user10. A user10-nek nem szabadna telepítenie, de bat fájlt használva tud futtatni alkalmazásokat. Ezt ki lehet valahogy játszani, hogy ne tudjon bat fájlokat futtatni?
2020. márc. 3. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
(szerver nélkül, otthoni gép
2020. márc. 3. 12:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit tartalmaz az a bat fájl?

Ha ő nem tud telepíteni, akkor max arra tudok gondolni, hogy másik felhasználó jogait használja, de ahhoz tudnia kell fnevet és jelszót.

2020. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van valami "RUNASADMIN" benne, de higy előtte mi, hirtelen nem jut eszembe. Pár óra és le tudom írni pontosan.
2020. márc. 5. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor már tudom miről van szó.

Még régen íródott egy program, amivel a rendszergazdai jog kijátszható. RunAsAdmin a neve. Nem gondoltam volna, hogy az még win10-en is működik.

Amit én csinálnék:

Meg kell nézni eseménynaplóban, hogy hogyan íródik be amikor ez a program elindul.

Erre az eseményre feladatütemezővel létrehoznék egy feladatot, hogy ha ez az esemény történik, akkor futtasson le egy batch fájlt. A batch fájl pedig kilőné azt a programot amivel ő rendszergazdai jogot játszana ki. Példa: taskkill /IM "runasadmin.exe" /F

Drasztikusabb lépés lehet még a batch fájlba belerakni a következőt: shutdown.exe /s /t 0. Ezzel azonnal ki is kapcsolja a gépet.

2020. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Cmd /min /C "set__COMPAT_LAYER=RUNASADMIN && start"" "%1""


Ez van benne.

2020. márc. 5. 10:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltaképp az a baj, hogy a felhasználó létre tud hozni bármilyen fájlt, mert szükség van rá, így viszont újabb és újabb bat fájlokat is tud csinálni, parancssort nyitni, futtatni, stb...
2020. márc. 5. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez nem is baj. Teljesen mindegy, hogy honnan futtatja, az eseménynaplóba akkor is létrejön a bejegyzés. Ahogy létrejött, akkor pedig el tud indulni az általad készített mondjuk leallitas.bat fájl

chcp 1250

shutdown.exe /s /t 0

2020. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!