Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elvihetik a gépet? (lent)

Elvihetik a gépet? (lent)

Figyelt kérdés
Ha van egy gép amiben mobirackos vinyó van és azon kalóz op rendzser játékok stb. Akkor csak a mobirackben lévő vinyót vihetik el jogilag vagy az egész gépet? Proci, memo, alaplap stb. mert ugye azon semmi nincs. Érdekel ez a jogilag érdekes eset. A jog mit mond ilyenkor?
2010. júl. 22. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Lefoglalás, elkobzás


A bűncselekményhez kapcsolódóan szóba jöhet a lefoglalás és az elkobzás - mint intézkedés.


A lefoglalás a büntetőeljárási törvény szerinti olyan kényszerintézkedés, amely a büntetőeljárás során a bizonyítás érdekében vagy az elkobzás biztosítására a dolog birtokának elvonását jelenti. Ez vonatkozhat az olyan dologra vagy számítástechnikai rendszerre, illetve ilyen rendszer útján rögzített adatokat tartalmazó adathordozóra, amely bizonyítási eszköz vagy elkobozható.


Az elkobzás a Büntető Törvénykönyvben szabályozott intézkedés, amelynek kötelező esetei kiterjednek a bűncselekmény elkövetéséhez eszközül használt vagy arra szánt, az elkövetés útján létrejött dologra, valamint amelyre a bűncselekményt elkövették. Szoftverkontextusban ez vonatkozik az adathordozó lemezekre és magukra a számítógépekre is. A szakértői vizsgálatot követően csak a jogszerűen használt programok és az illegális szoftverektől mentesített gépek adhatók ki.

2010. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt ki hagytam a fentiből ne reklámoz senkinek!!! azonosítják az IP-címed akinek a nevén van a szolgáltatás első sorban aszt veszik elő!!! tisztában vagy ezzel ???
2010. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mit bizonyít egy processzor oda is mentek pl egy filmet vagy mi? Ennyiből a ház előtt lévő autót is lefoglalhatnák mert azzal hoztam haza a gépet vagy a 7.30as helyi járatot. Nem arról van szó, hogy az ügyben intézkedő családtagjainak kell a jó proci?:D
2010. júl. 22. 20:09
 4/8 anonim válasza:
nem csak az egész gépet, mindent ami rá van kötve. csak akkor kapod vissza a cuccot, ha számlával tudod igazolni h nem loptad, és igyekeznek minél később visszadni.
2010. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

_Ha_ minden hdd mobilban van a gepen, es eleg "tökös" vagy, akkor csak azt viszik el - de ehez az kell, hogy "tisztaba legyel a jogaiddal", es hatarozott legyel - namost, ezt mikor 4-5sun es szagerto korulvesz, es adjak az ivet, eleg kemeny feladat.

Egyebbkent, koztudott, hogy a lefoglalt gep megy "sajat hasznalatra" a sun csaladhoz. Aztan 2-3 ev mulva vagy visszakapod, vagy nem. (inkabb nem.)

Legalabbis, en meg soha nem hallotam/olvastam olyant, hogy a lefoglalt gepet fogyatkozas nelkul visszadtak volna.

Szoval, jogilag nem vihetik el, gyakorlatilag meg a csokit is kieszik a hutobol. (aztan azt jegyzokonyvezik, hogy megkinaltad oket.)

2010. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén útóbbi időben én is ezt hallottam, hogy csak az adathordozót vihetik. Összegezve. Van jogszabály amelyet 20an 50 féleképpen értelmeznek. Az győz aki erőssebb stb. Tehát van jogszabály. S van a diktatúra független attól ki kormányoz vagy ki van hatalmon megy a szabadrablás. Jogszabály ide vagy oda. Csak mint érdekesség vetettem fel a kérdést. Van egy nagy gépem benne mobilrack ubuntu oprendszerrel.Egy laptopom legális vistaval jópár megvett s ingyenes progival. Ide jöhetnek leszarom. Akáér be is nyalhatnak! Csupán arra próbáltam ezzel rávilágítani, hogy még mindig mi megy ebben az országban melyet véleményem szerint az utólsó hozzászóló látta át a legjobban. Lehetne még ezer ilyen dolgot írni. Aki sok mindent legendának vél azzal közlöm láttam már rendőrt a saját lakásában a haverom gépével dicsekedni.Egy szobányi letöltött DVD mellett amit ő töltött le. Ennyi.
2010. júl. 23. 15:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs a pár elvétett helyesírási hibáért turbóba írtam .
2010. júl. 23. 15:04
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó*
2010. júl. 23. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!