Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Beállításszerkesztőben (regedi...

Beállításszerkesztőben (regedit) a command processoron belül az autorun törlődött és szeretném visszarakni, de nem tudom, hogy hogyan kell. Ötlet?

Figyelt kérdés
Sajnos a rendszer visszaállítás felejtős, mivel nincs mentett visszaállítási pont. Újratelepítés is felejtős, mivel nincs telepítőlemezem, a szervízben az újratelepítés meg sok ezért. Fontos lenne valahogy visszarakni, mivel ha bekapcsolom a gépem, (win10 pro) akkor csak a cmd jön be, az explorer.exe-t nekem kell behozni a konzol segítségével. Próbáltam utána nézni, hogy milyen javaslatok vannak erre, de szinte nem találtam semmi kézen foghatót. (a gép újratelepítésének minden formája felejtős, szóval így írj a kérdésemre. köszi.)

2020. jan. 12. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Regeditben lépkedj be abba a Command Processor mappába, ott egér jobb gombbal rányomsz a mappára, a menüben kiválasztod hogy Új Karakterlánc, s ezt elnevezed AutoRun-nak.
2020. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de úgy sem jó.
2020. jan. 12. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod a pontos útvonalat, akkor egy másik gépben megkeresheted, és átmásolhatod a hiányzó dolgokat.
2020. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom a pontos útvonalat, de csak egy gépem van. Viszont sikerült kiokoskodnom a dolgot. Amikor bejön a konzol, akkor az autorun értékét kiírta idézetbe, hogy "0". Az értékhez beírtam, hogy explorer.exe és a rendszer elindult. Így már csak az az egy hátulütője maradt, hogy a gép indulásakor a konzol meg van nyitva, de végül is az már annyira nem zavar, úgy is napi 1x előveszem a cmd-t.
2020. jan. 13. 14:56
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Ezt a bejegyzést is megnézted?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Shell = explorer.exe

2020. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ezen mit nézzek meg? Ilyen szépen van oda írva, ahogy leírtad. Módosítanom kéne ezen talán? Nem tudok rájönni.
2020. jan. 15. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!