Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játékra IPS, VA, vagy TN...

Játékra IPS, VA, vagy TN monitor a legjobb? Nameg freesync vagy g-sync? (nVidia 1080Ti kártyám van)

Figyelt kérdés

Szeretnék monitort venni, viszont nem tudok dönteni.

A méret már kb megvan a fejeben: 27"-32" között gondolkodom (élőben kéne látnom a méretet)...viszont panel tekintetében tanácstalan vagyok.

Kinek, milyen van? Ti melyik ajánljátok és miért?

Köszi!



2019. dec. 5. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

TN panel a leggyorsabb, IPS a színek tekintetében a legszebb(de van egy IPS glow nevű jelenség ami monitoronként eltér, meg nem is mindenkit zavar ugyanannyira, ezt látni kell hogy tudj róla véleményt alkotni), VA valahol a kettő között. Játékra TN, vagy VA a legjobb - én inkább az utóbbi mellett döntenék, a szebb színek nekem fontosabbak mint hogy pár ezredmásodperccel gyorsabb legyen, de ízlés dolga -, ha találsz olyan IPS monitort aminél nem, vagy csak minimálisan jelentkezik ez a probléma akkor az is teljesen vállalható.

A második kérdésed egyszerűbb, egyértelműen freesync, gsyncre ma már semmi értelme kifizetni a felárat.

2019. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Freesync geforce kartyaval nem mukodik

Nekem VA van, nem ereztem h lassabb a regrbbi TNhez kepest, pedig nagy codos voltam anno

2019. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És mi a helyzet a Hz-el? Pl. van olyan VA monitor ami "csak" 100Hz, emellett 120Hz vagy akár 144Hz.

Jelenleg csak egy Samsung SyncMaster 920NW monitorom van, ami csak 19" és 60Hz - szóval mindenképp nagy lenne a váltás. A 1080Ti kártya mellé WQHD felbontásra gondoltam.

2019. dec. 5. 23:31
 4/7 ThodEE GoD ***** válasza:

IPS, 144Hz, G-sxnc, 27", 2560 × 1440

[link]

2019. dec. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 dehogynem, már lassan egy éve. Freesync teljesen nyílt, ingyenes szabvány, az támogatja aki akarja, szó szerint egy driver update en múlt a dolog. De már jóval előtte is össze lehetett hackelni ha amd apu volt a gépedben nvidia kártyával, az hogy eddig vártak a támogatással a felhasználó pofánfingása kb.
2019. dec. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

IPS-nél a legszarabb a kontraszt. Cserébe oldalról is alig torzít, szemben a VA-val és TN-nel.


Nyilván gémelésnél szemben ülsz a monitorral, és leszarod, hogy az egy méterrel melletted lévő mennyire torzultnak látja a képet. Így utóbbiaknak hátrányuk nincs, előnyük viszont a többszörös kontraszt.

2019. dec. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az IPS-nél a legszebbek a színek, az ilyen általános/hobbi gamer kategóriába szerintem ezt érdemes venni.

Ha nem hiszed, akkor menj el egy nagyobb műszaki cikk boltba aztán nézd meg hogy melyiknek milyen a képe.

2019. dec. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!