Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki lehet-e deríteni hogy ha...

Ki lehet-e deríteni hogy ha valaki egy gépről több bejelentkezést hajt végbe az msnen? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
köszi:)
2010. júl. 14. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját logikám szóval nem készpénz....

Ugye távolról van szó. A legegyszerűbb módja hogy megtudd egyszerre 2 MSN-en is be van-e jelentkezve, ha valamilyen trójaival sikeresen megferőzöd, és te irányítod a gépét, ergo látod milyen programokat indít el, esetleg látod a monitort, a begépelt szöveget stb. A dolog nem olyan egyszerű mint látszik, nem árulnak minden bokorban ilyen progit, ráadásul egynehányan ismerik ezeket a progikat, harmad sorban ha leterheled a netét (mivel a monitorát nézed pl. ) feltűnhet a delikvensnek és megkersi a lassítás forrását és megtalál.


Másik próbálkozási lehetőség. Ez akkor jöhet be, ha ismered mind a két felhasználót. Ergo olyan szituációról van szó, mikor gyanus neked hogy a kati meg a mari két ugyanazon személy még ha egyszerre is vannak jelen a neten, és beszélnek veled. Ez esetben, megnézheted hogy mi a Katinak meg a MArinak is az IP címe. (Szeritem erre már lehet nagyon szép kiegészítőket találni MSN-ben.) Ha ugyanaz az IP cím ugyanaz a két személy :)


Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
te , és ezt az IP címet mégis hogyan lehet megnézni ?
2010. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
MSN kiegészítőknél kell szétnézni... Nem értek ehhez, viszont hallottam olyan „addon”-okat ami szerint látni lehet pl. hogy az adott delikvens rejtett módban van-e... Biztos van IP megnéző addon is.
2010. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért ez az IP nem olyan egyszerű sztem
2010. júl. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hmm. Első találatra bombaegyszerű dolgot találtam.

Íme:

[link]


[link]


Szóval nem is olyan nehéz megszerzni az IP-t. ;)

viszont csak azzal a két személyjel beszélj aktívan akikre kíváncsi vagy, és az esetben 2 IP címet kell látnod a forgalomban. Ha csak egyet látsz akkor bizony egy emberrel beszélsz két személyben :)

2010. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért felhívom a figyelmedet arra, hogy ez sértheti a személyes adatvédelmet, mert az IP címek nem publikusak,n nem közérdekű adatnak számít jogilag, ha te meg valamilyen módon mégis megszerzed, azzal bűncselekményt is elkövethetsz !!
2010. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utóbbira válaszolva:

egyáltalán nem minősül szeritem lopásnak. Miért is? Mert az IP tulajdonosa kiadja neked az IP címét. Nem ellopod. Megkér téged hogy küljd el neki valamit. És ennek fejében adja oda az IP címét úgy mond.

Ha valakinek megszerzed a lakcímét, hogy levelet küldj neki, az még nem minősül szerintem lopásnak.

(de aztán ki tudja ebben a nyakatekert vilgában...)

2010. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!