Ki telepíti a Windowst DVD-ről?
..És ki telepíti pendriveról?
IQ-t is írjatok!
Pendrive-ról szoktam, DVD-ről évek óta nem telepítettem.
Az IQ tesztre rápisiltem, vártam 20 percet, de hálistennek nem mutatott semmit, megnyugodtam.
DVD-ről az telepíti, akinek ki van írva és az adott gépben jó a DVD olvasó, mert amíg kiírná az ember penre, az is idő, így kb. ugyanott van időben, mint egy más DVD-re írt változat telepítésével.
Egyszerűbb, mert mindkét boot módot támogatja (legacy, UEFI).
Penről az telepíti, aki tud arról bootolni.
Csak 1 féle boot mód választahtó pen esetében a felírás előtt. Másik fajta boothoz újra kell írni az egész telepítőt/pent.
Tehát ha gyorsan akarsz telepíteni és van modern géped, azonos boot formátumban felírt (kész) pen, akkor ez a jó megoldás.
Ha bármilyen géphez használnád, akkor DVD. Elvégre az 50-100Ft és 5-10 évig használható, míg a pen 5-8e Ft és nem biztos, hogy évekig a telepítőt tartod rajta... ha meg letörölted, akkor az újra felírás sok időt vesz el, ami így közel azonos telepítési időt eredményez a lemezzel.
Nekem megvan WinNT-től az összes rendszer lemezen (CD, DVD), így én pl. nem szóraozok pen-re írással, hanem lemezzel dolgozom.
Nem a legfrissebb (már butított) változatot telepítem soha, hanem az első hivatalos kiadást, amire a gyártó azt merte mondani, hogy készen van. Telepítés után pedig minden frissítést letiltok és ezáltal évekig stabil rendszer marad, nem kell várni ki vagy bekapcsolásnál, nem romlik el egyik napról a másikra, csak stabilan működik. (Cégnél is így járok el, mert W2k3 esetében csináltam 1 tesztet: frissen telepített rendszer 30mp alatt teljesen felállt (HDD lepihent, nem villogott tovább), míg utána hagytam az összes frissítést leszedni (1,5GB, durván 1,5 óra szüttyögés), majd megvártam, hogy ne az első indulás legyen, újraindítottam mégegyszer, a boot idő 30 másodpercől 1:30-ra, azaz 3x-osára nőtt és igazából még mindig csak egy alap win volt fent.
A "biztonsági frissítések" mind sablonszöveggel rendelkeznek, tehát semmi magyarázat nincs rá, valójában mire is kell...
Persze a funkcióbővítést (új fájlrendszer támogatása, stb.) én is szoktam telepíteni, vagy .net újabb verziója, mert arra szükség lesz, de mindent csak kézzel és semmit, ami "biztonsági frissítés".
Itt is sokan panaszkodnak, hogy 1 frissítés után megváltozott a képernyő, nem indult el többé a gép, valami nem megy, ami addig ment, stb. Ez is igazolja, hogy egy működő és jól működő dologba nem érdemes belepiszkálni "frissítésekkel", mert nem lesz jobb, csak egyre rosszabb.
Ha az első verziót ki merték adni, pénzt mertek kérni érte, akkor annak kész kellett, hogy legyen.
Ha egy autógyár is naponta hívná vissza az autót, hogy ezt a csavart meg kéne még húzni, rájöttünk, hogy mégis csak erősebb fék kéne bele, a km-órán állítunk, mert pontatlan, stb. akkor te is elgondolkodnál, hogy az az autó valóban kész van-e és közlekedhetsz-e vele, vagy naponta a szerviz bele kell piszkáljon.
Így gondolja át valaki a szoftvert ezzel a párhuzammal és megérti, hogy miről beszélek!
Én mindenről telepítek Windowst. Néha még floppyról is. Retrózok és nincs pendrive->floppy emulátorom, meg aztán purista vagyok, ha van rá egy mód, szeretek korhű gépeket összehozni.
Évekkel ezelőtt kitöltöttem a Mensa Hungariqua próbatesztjét ( [link] ), az a legpontosabb, amivel szolgálhatok. Az 117 pontot mért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!