Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Csrss. Exe 100% CPU és 5-6sec...

MMR kérdése:

Csrss. Exe 100% CPU és 5-6sec akadás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Játszom. A gépem (laptop, xp+sp3) gyenge a játékhoz,de régebben bírta a kérdésben leírt probléma nélkül is. Mostanában viszont, ahogy nézem a feladatkezelőt, amikor akadást észlelek a csrss.exe maximum cpu-ra ugrik. Minden beáll, ha az egérrel kattintgatok közben, akkor pittyog a rendszer, hogy nem kellene erőltetni. A felesleges nem szükséges rendszerfolyamatokat a Sajátgép/Kezelés/Szolgáltatások és a futtatás/msconfig alatt ki vannak kapcsolva. Nincs vírus a gépen.

Az alap rendszer (op,szükséges programok)le van ghostolva, szóval, amikor újra pakolok mindent, csak előkapom a ghostos cd-t és fél óra alatt visszatolom a régi/új rendszert (a játék másik partícióra van telepítve). Arra is gondoltam mar, hogy valamit a rendszerbeállításnál tolhattam el és amikor újrarakom a rendszert a hiba mindig megmarad. Szóval várom a tippeket és az ötleteket.


2010. júl. 8. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellet volna a fölösleges (vagy csak annak tűnő) cuccokat kikapcsolagtni. Egy szolgáltatás is pont ugyan olyan mint egy program, csak nem látod őket elszeparálva futni, mert a programkönyvtár-alapúakat valamelyik SvcHost futtatja. A nem könyvtár-alapúak pedig exeként jelennek meg a folyamatok között, SYSTEM joggal. Egy szolgáltatás is csak akkor eszi a géped, ha hivatkoznak rá.


Azt nem tudom, hogy az oprendszert lehet-e Ghostolni (tudom mire való a cucc, csak pontosan nem ismerem). Ha lehet, akkor ott lesz a kutya elásva. Lehet, hogy régi az image.


Fogj egy normáls WinXP telepítőt, rakd újra a gépet. Dobj fel egy Kasperskyt, majd rakd fel a progikat. Ne sajnáld az idődet. Utána jöhet a Ghost.


Amúgy a suliban is mindig ghostolnak, és az összes gép tohonya. Pedig mindegyikben kétmagos proci van, legalább 2GB rammal meg 250GB vinyóval. És egyik sem idősebb 3 évnél.

2010. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy értve kapcsoltam ki dolgokat, mint pl amikor a MSN berakja magát az automatikusan induló rendszerfájlok közé, vagy a winampot,daemontoolst,googleupdate,hp stb. Nem vagyok egy számítógépguru, hogy csak úgy magamtól kikapcsolgassak dolgokat.


Nem régi a képfájl,rendesen van csinálva. De amúgy én is ez első meglátásodra gyanakszom, hogy lehetett valahol egy mellékattintás és olyat is kinyomtam, amit nem kellett volna.

2010. júl. 8. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom mi okozza,de azt tudom hogy lehet gyorsitani gépet!Ugyhogy alig fog enni procit,és ramot! Elég hosszú lesz,szóval ha sok szabadidőd van,akkor érdemes megcsinálni ;)


Vezérlőpult/Rendszer beállításai:

Menjünk egyből a Speciális fülre, és ott pedig nyissuk meg a Teljesítmény beállításokat! A Vizuális hatások fülön rendszerünkhöz mérten és ízlésünkhöz mérten állítsuk be a jellemzőket, kattintsunk az Egyéni beállításokra, mindenképp kapcsoljuk ki a Kijelölési négyszög áttetszőségét és az Ablak tartalmának megjelenítését mozgatás közben, Animáció az ablakok kis vagy teljes méretre állításakor, Eszköztár gombjainak úsztatása, Gyakori műveletek megjelenítése mappákban, Háttérkép használata minden mappatípusnál, Menüelemek kiúsztatása kattintás után funkciókat! Ha valakinek lassabb gépe van, vagy nem szereti az XP csicsáit, annak a Legjobb teljesítmény kiválasztása tökéletes lehet.


Ez után kattintsunk a Speciális fülre és állítsuk be, hogy a Programokhoz rendeljen több processzoridőt és memóriát! A virtuális memória esete az egyik meggondolandó része lehet a tuningolásunknak, mert nem minden gépben van 512 Mb RAM, akinek ennyi van, az nyugodtan kikapcsolhatja, DE! néhány alkalmazás és játék kéri a lapozófájlt, ezért ha ezután egyes nagy memóriaigényű programok lapozófájlért kiabálnak, akkor kénytelenek leszünk visszakapcsolni azt. A lapozófájl kikapcsolása a rendszer teljesítményének növelésével jár együtt, ezért javaslom. Akinek 512 Mb-nál kevesebb memória van a gépében, az állítsa be, hogy Egyéni méret: maximum és minimum is 384 Mb! Ezután kattintsunk a Beállítás gombra! Minden változtatásnál itt a lapozófájlnál kattintsunk a Beállítás gombra, ekkor válnak érvényessé beállításaink. OK-ra kattintva lépjünk ki a párbeszédpanelből, és ne indítsuk még újra rendszerünket! Érdemes megnézni, hogy az XP vajon tényleg kitörölte-e a lapozófájlt, ezt pl. Total Commanderben úgy tehetjük meg, hogy bekapcsoljuk a rejtett fájlok mutatását és a telepítési partíció gyökerében megnézzük, hogy van-e pagefile.sys file az újraindítás után, ha még van, és kikapcsoltuk már a pagefile-t akkor nyugodtan kitörölhetjük, csak a helyet foglalja.


A Rendszertulajdonságok/ Speciális fülön kattintsunk a Hibajelentésekre, és ott tiltsuk le azt, és ne engedélyezzük a kritikus hibák jelentését sem!

Visszatérve a Rendszertulajdonságokra kattintsunk a Környezeti változókra, és ott állítsuk be a TEMP és TMP mappákat, ezzel könnyebben elérhetővé válnak ideiglenes fájljaink-, állítsuk be (adjuk meg értékként) a C:\Windows\Temp\ mappát mindkét változónál! OK-val mentsük el a beállításokat!


Nos ezek után lépjünk tovább „A rendszer visszaállítása” fülre, és ott kapcsoljuk ki a rendszer visszaállítót! Ezzel helyet és memóriát is jelentősen megtakarítunk a gépünkön. Ha valakinek szüksége lenne rá, az hagyja bekapcsolva, de véleményem szerint csak a helyet, memóriát, tehát az erőforrásokat használja.(szerk: hagyd bekapcsolva, ha béta illesztőprogramokat telepítesz, van hogy csak ez az egyetlen visszaút ezesetben!)


Az Automatikus frissítéseknél állítsuk a rendszert arra az opcióra, hogy ’Csak értesítést kérek, ne legyen automatikus letöltés….’. így legalább mindenről tudunk, amit a rendszer művel a háttérben automatikus frissítésekkor.

2010. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,folytatom ^^


2.rész:

A Vezérlőpult további beállítási lehetőségei:


Kattintsunk duplán az Energiagazdálkodási lehetőségek beállításaira, majd itt a Hibernálás fülön szedjük ki a pipát a Hibernálás engedélyezése elől! És ne engedjük meg, hogy kikapcsolja a monitort, winchestert.


Majd ezek után látogassunk el a Felhasználói fiókok panelra, ahol változtassuk meg a ki- és bejelentkezés módját, vegyük ki a pipát a két lehetőség elől. Majd hozzunk létre egy jelszavat magunknak, ha eddig még nem tettük volna meg ezt. Ezzel a lépéssel fokozzuk számítógépünk biztonságát. De a későbbiekben majd említek két programot, amely programok egyik funkciójának segítségével automatikusan beléphetünk a Windowsba anélkül, hogy be kellene pötyögnünk a jelszavunkat, persze ez a beállítás azoknak jó akik egyedül használják a gépet.


Ezen beállítások után nézzünk körül a Hangok és audioeszközök beállításai között is. Itt a Hangok fülön a Hangsémák közt válasszuk ki a Nincsenek hangok sémát; ez a beállítás is memóriakímélő és néha idegkímélő is. A Hangerő fülön a Speciális gombra kattintva beállíthatjuk, hogyan kezelje a Windows a hangszóróinkat. Ez a beállítás fontos lehet azoknak, akiknek 5.1-es hangrendszerük van vagy 4 hangszórót használnak. Sok hangkártya illesztő főablakában meg lehet keresni ugyanezeket a beállításokat.


Következzen az egyik legfontosabb tuningrész. Indítsuk el a Mappabeállítások vezérlőpult panelt! Itt a következő beállításokat végezzük el: Válasszuk ki a Klasszikus Windows-mappák használata lehetőséget. A Minden mappa ugyanabban az ablakban nyílik meg funkciót; Váltsunk a Nézet fülre, és itt a következő beállításokat végezzük el: vegyük ki a pipát a Bejelentkezéskor a korábbi mappaablakok helyreállítása lehetőség elől, Az elugró üzenetek megjelenítése elől, a Fájlméretadatok megjelenítése a mappa tippjeiben beállítás elől, a Hálózati mappák és nyomtatók automatikus keresése elől, és NE gyorsítótárazza a miniatűröket! Ezek után kattintsunk a Minden mappára érvényes gombra! Menjünk át a Kapcsolat nélküli fájlok fülre és ott tiltsuk le a kapcsolatnélküli fájlokat! És okézzunk le mindent!


Nézzük át a Megjelenítés panel tuninglehetőségeit is. Itt az Asztal fülre kattintva nyissuk meg az Asztali elemek testreszabása lehetőséget, itt az Általános fülön vegyük ki a pipát azon elemek közül, amelyeket nem szeretnénk látni az asztalunkon, és vegyük ki a pipát az Asztal karbantartása varázsló futtatása elől is! Menjünk át a Képernyőkímélő fülre és kapcsoljuk ki a képernyőkímélőt! További beállításokért lépjünk át a Megjelenés fülre, itt pedig a Hatások gombra kattintsunk! Itt be lehet állítani a Betűsimítás fajtáját, vagy az áttűnést, ha egyáltalán szükségünk van rá, mert ezek is csak lassítják a gépet, főleg, akinek régebbi a gépe, vagy kevesebb a memória a gépében.


Kapcsoljuk ki a Kisegítő lehetőségeket, mivel még sok bosszúságok okozhatnak, főleg ha például játszunk és a SHIFT billentyűt kell nyomogatni és felugrik valamilyen ablak, mondván hogy aktiváltunk egy funkciót-rendkívül bosszantó tud lenni. Indítsuk el a Vezérlőpultot, és ott pedig a Kisegítő lehetőségek panelt! Ott pedig mindegyik fülön menjünk át és minden gombra kattintsunk rá,nézzük át,hogy hol van a funkciók előtt pipa. Ezeket a pipákat szedjük ki. Meg is szabadultunk az idegesítő esetleges felugró ablakoktól.


És mindjárt irom a következő,egyben utolsó tanácsokat gép gyorsitáshoz ;)

2010. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezeket a szolgáltatásokat nyugodtan letilthatod (nem leállit,letilt!)windowsban,mert csak procit és a ramot eszi^^


Vezérlőpult--->felügyeleti eszközök--->Szolgáltatások


Biztonsági központ

Hálózati DDE

Hálózati DDE DSDM

Hibajelentési szolgáltatás

IMAPI CD-égető COM-szolgáltatás

Indexelő szolgáltatás

IPSEC szolgáltatások

Kompatibilitás a gyors felhasználóváltáshoz

Külső kezelőeszközök hozzáférése

Másodlagos bejelentkezés

NVIDIA Display Driver Service (nVidia kártyák esetén)

Nyomtatásisor-kezelő (ha nincs nyomtatónk a géphez csatlakoztatva!)

Rendszeresemény jelzése

Rendszer-helyreállító szolgáltatás

Riasztás

Számítógép-tallózó

Súgó és támogatás

TCP/IP NetBIOS támogató

Útválasztás és távelérés

Üzenetkezelő

Vágókönyv

Windows idő

Windows Image Acquisition (WIA) (ha nincs szkennerünk a géphez csatlakoztatva!)

WMI teljesítményadapter

Kötet árnyékmásolata

Hordozható lejátszó sorozatszáma szolgáltatás


Én amiket megosztottam veled,használom és semmi problémát nem tapasztaltam.ezeket időd van csináld meg és mondj véleményt,jobb-e a gép. Amit még tudok ajánlani xp-antispy program,ami mégtöbb felesleges szolgáltatást le tud tiltani,és növelni biztonságot.


[link]


Majd légyszives véleményezd,meg ird meg mi lett.Köszi :)

2010. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Olyan 10-20% körüli gyorsaságot észleltem és játék közben sem akad meg (eddig). Amúgy már sokminden a leírtakból (kb50%) nekem is be volt állítva, pl.: hogy a megjelenítés le van butítva, meg hogy a szolgáltatásoknál pár általam értelmezhető programot kikapcsoltam. Bár a pagefájllal és a rendszer-visszaállító kikapcsolásával kétségeim vannak, azért kilőttem őket, elmentve a fontosabb adatokat előtte. Szerintem ezek kikapcsolása volt a lényeg. Konkrétan nem tudom, hogy ez hogy működik, de annyi biztos, hogy a rendszer kevesebb memóriából él, és amikor játszom az összememória zabálás ugyanannyi, mint a beállítások előtt volt, annyi különbséggel, hogy nem akad és áll meg a gépem másodpercekre.

Az xp-Antispy programmal is kilőttem pár haszontalan alkalmazást.

Köszönöm a segítséget!

Azért még mások véleményét is meghallgatom és az ellenjavaslatokra is kíváncsi vagyok.

Kiegészítés képen leírom milyen gépem van és milyen játékkal nyüstölöm azt: DELL Latitude 120L + 2GB memória

vs Lineage2... mosolyogni szabad:)

2010. júl. 10. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!