Mit gondoltok a "Kezdő hackerek kézikönyve" c. könyvről?
A könyv magyar, Fehér Krisztián írta.
Bele olvasgattam itt:
A kérdés adott. Aki már találkozott vele, esetleg már olvasta. Mi a véleményetek róla?
És most ez nem az a tipik téma akar lenni -ha valaki félreértené- hogy "Huh hacker akarok lenni, jó lesz kezdésnek?" és társai. Nem. A könyvre vagyok kíváncsi, mi a véleményetek róla? Tartalmát, felépítését, szókincsét, etc. értve? Érdemes lenne elolvasni egy háttértudással rendelkező számára, aki esetleg ebbe az irányba fordulna el?
A rosszindulatúak számára meg: Tudom, tudom. Ez magyar könyv. Azt is tudom hogy angol dokumentumokból jobban lehet tanulni. De az istenit, akinek csak egy A2-B1 közötti szintű tudása van (igen, nekem is.) az hogy a fenébe értse meg a szakmai könyveket angolul?
Alapfeltétel angol az IT-ben, oké. Idővel ki is fog alakulni, és fejlődni fog a nyelvtudás, de mellette el is kell kezdeni valahol az IT vonalat.
Mindegy, nagyon eltértem a témától, szóval a kérdés:
Aki olvasta már a könyvet, vélemény? :D
Nekem meg van a könyv, de lényegében tematikusan 1-1 eszközt mutat be meg 1-1 folyamatot. Ettől valaki nem lesz hacker, csak információja lesz nagyjából hogy zajlik.
Mindezek mellet, csak elmélettel nem megy senki semmire gyakorlat mellet, mikor az Etikus Hackerkedés gyakorlat orientált munka. Adatok felmutatása nélkül nem tudsz kiállítani számlát a cégeknek.
Én jelenleg a Cyber Institute képzését csinálom, és ott az órák 80%-a gyakorlat alapú, szimulált környezetben. Mindezek mellet az információ gyűjtés a "munka" 80%-át lefedi. Az hogy valami eszközt használunk, az már a maradék 20%-ba tartozik.
Etikus hackelés nem az eszközök használatában rejlik, hanem egy szemlélet mód és egyedi gondolkodást igényel. Úgy mint bármelyik szakma. Ha programot használsz "támadásra" nem te leszel az igazi hacker, hanem az aki azt a jó programot megírta.
Rendszergazda vagyok, és ilyen szemétbevaló könyvvel ritkán találkozni. Júzereknek való könyv!
Nem vagyok egy nagy könyvszakértő de, erre a valamire rossz ránézni: elavult, gagyi (most ez komoly legalább normálisan szerkesztettek legyenek a képek), valós életbeli példákat nem hoz, stb.
Ha tanulni akarsz akkor winf*ssal barátkozz, linux-al szintúgy, legyen valami hálózati alapismereted(cisco,tp-link). Ha kell tanulni anyag szóljál és küldök :) (privátban írj)
Köszi-köszi ment a zöld.
#1 Huh, hát.. Minden vágyam, hogy egyszer el tudjak arra a szintre jutni, hogy tudjam magam képezni angol könyvekből és/vagy online tanfolyamokból, de egyszerűen nincs meg hozzá még a megfelelő angol tudásom. De tényleg, nagyon jó lenne már ott tartani. Sokkal nagyobb tudást sajátítathatnék el a nyelv által.
#2 Köszönöm, de szintúgy azt mondom, hogy nincs megfelelő angol tudásom még a komolyabb ismeretek kikutatására, megtanulására. Így elsősorban a nyelvtudásomat kell még fejleszteni, de mellette természetesen tanulom magyar könyvekből a dolgokat, meg hát azt a keveset is tanulgatom amit a suliban adnak. (Gazdinfó szak 10. Osztály) Nagyon nagy terveim vannak, aminek még az 1%-ánál se járok. :D
Szóval a könyv egy bullsh*t. Talán majd érdekességnek jó olvasmány lesz.
Elég az két első mondatot elolvasni az ajánlóból:
"Ha kíváncsi az olyan témákra, mint például hogy miként lehet feltörni egy jelszót, vagy egy webhelyet, esetleg hogyan lehet lehallgatni bárki kommunikációját egy nyílt wifi hálózaton, akkor ez a könyv önnek szól. Sokan azt hiszik, hogy ezek ördöngős dolgok, pedig egyáltalán nem azok"
... és látszik hogy csak el akarja adni ezt a semmit...
Hát igen..
#1 Utána néztem annak a képzésnek. Ha még látni fogod ezt: Milyen az a képzés, és milyen elő tudás kell hozzá?:D
#1 vagyok:
Lényegében legyen fogalmad a hálózatról meg a linuxról. Amúgy oda van írva, de olyan nagy előfeltétele nincsen. Mindezek mellet amit feladat/kihívás/vizsga céllal meg kell támadni, úgy is utánajárás előzi meg. Azaz ha target technológiát nem ismered, akkor megtanulod. :)
Magyar az oktatás, de azért az ajánlott irodalmak angolul vannak.
Igen, elolvastam hogy ott van az előképzettségi feltétel, csak arra voltam kíváncsi, hogy az tükrözi-e a valóságot.
Szóvaal, megéri a képzés azt az 1,9millió forintot?
Szerintem megéri, mivel szépen felvan építve az anyag. Szépen gyakoroltat szimulációval.
De ez is olyan, hogy "Jobb lett volna nem tudni" kérdésre válaszolni. Ez rajtad áll. Én is megéreztem azt a súlyt, hogy húúhaa. Én se tanítanék idegeneket erre, mert konkrétan egy fegyver kerül a kezedbe.
Ezért is egy C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon is át kell menni. :) Küllönben nem tanulhatsz, hiába van pénzed rá.
Utána néztem. Ez a C átvilágításos dolog nagyon nem egy köz kedvelt dolog.
Na már most, érdekes néző pontod van, amivel nehéz lenne nem egyet érteni, mert igen. Ez egy fegyver, amit a cybertérben lehet felhasználni. De ugyanakkor előnyös is, mert jó kis szakembereket képezhetnek.
Remélem még látni fogod a válaszomat, nagyon kíváncsi kis lény vagyok. :D
A képzéshez hogyhogy elég a hálózat, meg egy érettségi, linux tudás? Script nyelvek ehhez nem kellenek, mint például Python, vagy Bash? És programozási nyelv? Kiptografia? Ilyen úgymond alapvető háttértudások a szakmához?
Ezen a területen szinte minden (legalábbis nagyon sok) ághoz érteni kell legalább alapfokon, legalábbis eddig engem mindenhol ezzel szembesítettek kb.
A képzéshez hogyhogy elég a hálózat, meg egy érettségi, linux tudás? Script nyelvek ehhez nem kellenek, mint például Python, vagy Bash? És programozási nyelv? Kiptografia? Ilyen úgymond alapvető háttértudások a szakmához?
Persze jó ha ismered, de nem mérvadó. Egy titkosítást feltörni, több energiát kell belefektetni, mint eredményt hoz. Ez alapjáraton inkább skip-elik. Egy besurranó tolvaj sem fog 4 hevederzáras ajtónak neki állni, még ha csak kamu dísz, de igazinak beállítva.
Inkább hátsó ajtót keres. És itt van a kutya elásva. Mert ha hátsó kert ajtó nyitva, akkor minek az a 4 hevederzár?
Azaz az a legjobb biztonság, ha eltudod hitetni, hogy biztonságban vagy. Mert 100%-os védelem nincs.
Persze valamennyi shell ismeret azért kell, mivel a rendszerek 90%-a linux. De ez nem programozásról szól. Azaz nagy programokat nem kell írni.
- - - - - - - - -
Ezen a területen szinte minden (legalábbis nagyon sok) ághoz érteni kell legalább alapfokon, legalábbis eddig engem mindenhol ezzel szembesítettek kb.
Jogos, meg nem is. Nem lehet tudni mindent. Arra vannak ott a doksik. :) Minden új szoftver verzióval új dolgokat foltoznak be és új rések keletkeznek.
Hardware oldalt meg ugye lassabban megy ez.
Tehát ha mindent tudsz, akkor semmit sem tudsz, mert úgy is elavul. Kijönnek új eszközök, új technológiák. Persze ha régit nem cserélik le, akkor azon keresztül betámadható egy erősebb rendszer hátulról.
Volt olyan, hogy egy céget egy "okos" akvárium hőmérőn keresztül szedtek szét. Most a cégnek lehetett nagyon jó védelme, de az a hőmérő...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!