Ti hogy tároljátok a jelszavaitokat? Vagy mindet megjegyzitek?
Én nagyon sok helyre vagyok regisztrálva a neten, és mindenhol más a jelszavam. Nem tudok annyit megjegyezni, főleg, hogy van ahova csak ritkán lépek be. Van valami tippetek, hogy hova írjam fel őket?
Kis füzetbe, noteszbe semmiképp sem akarom, mert azt bárki megtalálhatja. Most a gépemen egy doksiban gyűjtöm őket, de az se túl biztonságos.
Böngésző megjegyzi. :-)
Ami nem lényeges, ott ugyan azt használom, nem ritkán simán: qwert1234!
Ami fontos, ott egyedi jelszót, abból van 5-6 azt könnyen megjegyzem.
(Azokat nem a böngésző tárolja)
Ami biztonsági szempontból fontos, pl. e-mail, fb, stb. Azok csak a fejemben vannak.
A többi, pl. olyan oldalak, ahol regisztrálni kell, vagy nem kell, de egyszerűbb úgy használni, vásárlások, netrisk, wizzair, ilyesmik, fel vannak írva. Az nem okoz gondot, ha meglátja valaki. Vesz nekem egy repülőjegyet? Vagy köt egy biztosítást? Fizetni úgy sem tud ott nélkülem senki. Meg az sem gond, ha az én fiókommal vesz valaki magának. Szóval azok szerintem nem okoznak gondot, ha fel vannak valahol írva.
Lehet házi kedvenc neve is.
Pl. a kutyusodat as!+43Dfe -nek hívod.
"a jelenlegi technikával több százezer évig tartana feltörni a titkosítását" :-D
A legdurvább titkosítást is már fellehet törni párhét alatt.
(Van az a bot -net hálózat, amit bérbe lehet venni erre a célra)
De nem igazán kifizetődő, ha csak nem Bill Gates bankszámlájához férnénk hozzá vele.
Köszönöm a válaszokat!
Ez a LastPass dolog hogy működik? Nem hallottam még róla. Az viszont nem lenne túl jó, ha honlapokon automatikusan ki is töltené a kitöltendőket, mert a gépem néha más is használja.
#7: Letöltöd a LastPass böngésző-kiegészítőt, és létrehozol egy felhasználói fiókot, kitalálsz egy mesterjelszót, amit soha nem felejtesz el és nem adsz át másnak. Ezután ha bejelentkezel egy adott oldalra vagy szolgáltatásba, a LastPass felajánlja, hogy szeretnéd-e hozzáadni az adatbázishoz. Ha bekerült az archívumba, a következő bejelentkezéskor a jelszó-ablakban megjelenik egy kis ikon, ha rákattintasz, automatikusan kitölti neked és beléptet.
De az egész beállítás függvénye. Alapállapotban a böngésző bezárásakor kilép a LastPass is, és új megnyitáskor újra be kell lépni a mesterjelszóval.
Bocsánatot kérek mindenkitől, de ez a mesterjelszó-dolog egy óriási ökörség. Összerakom az összes lakatkulcsot egy dobozba, amit egy lakattal zárok le? A betörőnek most már elég egyetlen lakatot kinyitni, nem kell mindegyikkel külön babrálnia. Zseniális. Azt pedig senki ne mondogassa, hogy a LastPass vagy bármi efféle annyira nagyon borzasztóan biztonságos, hogy nem lesz semmi baj. Minden héten olvassuk, hogy éppen hol milyen védelmet törtek fel a szakértők.
Én a gépemen tárolom a jelszavaimat, olyan formában, úgy titkosítva és úgy szétszórva, hogy senki nem gyanakodik rájuk. Nem állítom, hogy kiállna minden próbát, de legalább nem egy boltban kapható eljárással védem magamat, hanem írtam egy kódoló programot. Azt sem fogja megtalálni senki, azt garantálni merem.
Alapszabály: akárhová írod fel a jelszót, ne írj mellé más adatot. Ha a jelszó valaki kezébe kerül, nem fogja tudni, hogy hová tartozik. Azt is megteheted, hogy elé-belé-hozzátoldasz egy-két karaktert, valami általad kitalált gyakorlat szerint, és begépelni csak azt fogod, ami a valódi része. Az is jó, ha a jelszavadat beteszed egy nagy rakás hamis jelszó közé, mert ha nem emlékszel rá, akkor is felismered, hogy melyik az. Csak ne húzd alá tollal. :-))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!