Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az az utilman. Exe?

Mi az az utilman. Exe?

Figyelt kérdés

Beléptem a feladatkezelőbe, és kihozott nekem a többi folyamat mellett egy utilman.exe nevű folyamatot, amelyet a SYSTEM futtat. Mivel nem láttam még az utilman.exe-t szeretném megkérdezni, hogy mi az, és mire jó, illetve milyen károkat okozhat.

Kérlek kíméljetek meg a trollkodástól.Köszi!



2017. szept. 11. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen kárt nem okoz, egy szimpla Windows folyamat.
2017. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már kezdtem megijedni...

2017. szept. 11. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg lehet valami kémprogram is ami a hivatalos utilman.exe-nek álcázza magát. Jobbklikk az utilmanra feladatkezelőben->fájl helyének megnyitása->virustotalra felrak, így meg tudod nézni hogy tiszta-e. Bár akkor már álcázhatta volna magát explorer.exe-nek is, az nem annyira gyanús. Én arra tippelnék, hogy nem káros, de ezt csak a névből nem lehet tudni.


Amúgy az utilman.exe a kisegítő lehetőségek/könnyű kezelés funkcióval kapcsolatos, kezeli pl. a narrátort, képernyőbillentyűzetet.

2017. szept. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hála istennek a hivatalos utilman az.

2017. szept. 13. 13:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!