Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságos lehet munkahelyi...

Biztonságos lehet munkahelyi számítógépen megnyitni privát Word dokumentumot?

Figyelt kérdés

Személyes feljegyzéseket (napló szerűséget) vezetek egy Word-ben, de van már vagy 1000 oldal. 😀 Amikor kevés munkám van, tudnám a munkahelyi gépemen szépen formázni, stb, hogy nyomtathassam. Ezt a fájlt a penriveról nyitnám meg természetesen. Viszont volt pár olyan eset, hogy megnyitottam más fájlokat a pendriveomról, és a "Legutóbbi helyek" között még sokáig látszott, pedig be sem volt már dugva a pendrive és azokat a fájlokat soha nem másoltam át a gépre.


Szóval: biztonságos megnyitni azt a Word fájlt, vagy utána abba bele tud valaki nézni, esetleg aktuálisan látni (rendszergazda) hogy mi van nyitva a gépemen?


Előre is köszi.

20L


2017. jún. 22. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztonságos. Legutóbbi helyeknél feldobja a már nem létezőket is, tehát ha kihúzod a pendrive-ot és próbálnád megnyitni a könyvtárat, nem tudnád elérni. Listából is ki lehet törölni utána, ha nagyon szeretnéd (jobb egérgomb -> "eltávolítás a listából" lehetőségre kattintva).
2017. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem biztonságos otthoni pendrive-ot céges gépbe dugni. Úgy vírusozhatod össze az egész rendszert, hogy nem is tudsz róla. Az ilyet jobb helyeken tiltják is, nem véletlenül.
2017. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk szabad használni pendriveot.

És a rendszergazda (aki mondjuk ellenőrzi, hogy ki mire használja az internetet), az ilyenkor a képernyőt látja (tehát beleolvas a Word dokumentumba simán), vagy csak azt látja, hogy mondjuk nekem meg van nyitva a doksi?

2017. jún. 22. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy van fent valamilyen távoli hozzáférést segítő program, pl. Teamviewer. Ez esetben láthatja a dokumentumod tartalmát is.
2017. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 
2017. jún. 22. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos minden gépen van fent teamviewer és a rendszergazda azzal ellenőrizget ahelyett, hogy a hálózati adatforgalom alapján csinálna havi riportot, hogy ki, és milyen gyakorisággal használja az internetet munkakerülésre...

Kérdező:

Rendszergazdák nem fogják monitorozni a képernyődet, hogy éppen mit csinálsz, mert:

1.: Van jobb dolguk és nem érdekli őket.

2.: Lusták és inkább írnak scriptet/programot, vagy használnak létezőt a hálózati adatforgalom monitorozására, így később 0 munkával mutogathatják a főnöknek, ha szükséges.

3. és legfontosabb: Gondolom van pl. belső+külső levelezés is, azok tartalma privát, rendszergazdának nincs jogosultsága mindenkinek a levelezésének a megtekintésére és ha monitorozná a képernyődet, akkor látná a levelezésed, ergo ki van zárva. Ezen felül nem lenne túl etikus sem.


Nálunk volt külön papír a cégnél, amit alá kellett írnunk, hogy engedélyezzük a cégnek a hálózati adatforgalom megtekintését VPN használata során, de leginkább arra ment ki a dolog, hogy home office esetén ellenőrizhessék, hogy ki mettől-meddig volt online. Ha nálad nem írattak alá olyat, hogy hozzájárulsz ahhoz, hogy a képernyődet valós időben monitorozhassa bárki is, akkor szerintem jogszerűtlen lenne és akár perelhetnél is.

2017. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy a hálózati adatforgalom ellenőrzése végett lenne fenn a Teamviewer? Senki nem állított ilyet, nem tudom, honnan vetted. Egyébként abban biztos lehetsz, hogy egy olyan cégnél, ahol legalább 4-5 gép van, kizárt, hogy ne lenne valamilyen távfelügyeletet biztosító megoldás. Minimum az RDP, de pl. a Teamviewer is elég népszerű. És nem azért, hogy a rendszergazda nézegesse, mit csinálsz, hanem azért, hogy ne kelljen minden apró-cseprő probléma miatt odaslattyognia a gépekhez.

Dolgoztam egy cégnél, 15 CNC + 22 fröccsöntő gép, minden második gépre esett egy számítógép, ezen kívül minden minőségellenőri csoportnak is volt gépe, és a raktárakban is voltak PC-k, és nyilván az irodákban is (össz. 90 gép). Mindegyiken volt Teamviewer, és nem azért, hogy a rendszergazda lesegesse, mit csinál a dolgozó (bár persze előrfordult, hogy pont akkor vette át az irányítást, amikor épp dolgoztál a gépen), hanem mert ha probléma volt, telefonáltak neki a dolgozók, ő pedig első körben távolról nézett rá a gépre, és csak akkor ment ki, ha feltétlenül muszáj volt. Itt nyilvá az egyszerű CNC-s dolgozónak nincs céges email címe, egyébként ezeken a gépeken le is volt tiltva a net. Régebben szabad volt pendrive-ot bedugni a gépekbe (arról hallgattak zenét a dolgozók, meg játszottak, amikor volt idejük), de egyszer épp egy vírustámadás miatt ez a lehetőség be lett szüntetve.

Jelenlegi munkahelyemen csak 15 PC van, de előző rendszergazdi mindegyikre telepített Teamviewer-t, egyrészt mivel ő ritkán járt be, másrészt majd' mindegyik gépen fut SAP kliens, aminek a supportosai 200 km-re innen vannak. Az elmúlt 6 évben, mióta van SAP, kétszer voltak kint, minden mást távolról intéznek.

Most az, hogy ha távolról ránézek valamelyik gépre, épp meg van nyitva a levelezés, és én belelátok, szerintem elég messze áll attól, amit levéltitok megsértésének nevezünk (ti. hogy tudatosan és előre megfontolt szándékkal kutakodok a levelezésedben). De ugyanígy, ha kérdezőnek pont akkor van megnyitva a naplója, amikor rendszergazdi távolról intézkedik, simán beleolvashat, mindenféle komolyabb szándék nélkül is.

2017. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közszolgálati cégeknél évtizedek óta általános az email-kémkedés. Ha nem a rendszergazda vagy a beosztottja, akkor a főnök vagy helyettese. MINDENT el tudnak olvasni aztán visszaélnek vele. Jön egy átszervezés vagy létszámleépítés, és a neki nem tetsző email-eket írót rúgják ki.
2017. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!