Ha van túlfeszültség elosztóm, akkor a villám nem csap bele a gépbe?
ha ilyen 3000 forintos "tulfeszvedod" van, az semmire nem jó.
Ellenben ha normális tápod van, akkor nem lesz baj.
A túlfeszültség védelem több lépcsőből áll, ha neked csak az utolsó van meg akkor önmagában elég keveset ér, többféle képen lehet túlfeszültség a hálózatban, ez sem mindegy.
A legjobb ha villámlik akkor gép kikapcs és kihúz, ki lehet bírni azt a 30-90 percet még elmegy a vihar.
A komolyabb túlfesz levezetők a földelő szondán át levezetik a beérkező túlfeszültséget.
A túlfeszültség-védelem feladata, hogy a közvetlen, a közeli vagy a távoli villámcsapás, illetve kapcsolási folyamatok által a különböző villamos (erősáramú, gyengeáramú) hálózatokban galvanikus, induktív vagy kapacitív csatolás révén megjelenő túlfeszültségeket olyan szintre korlátozza, amelyek már nem okozhatnak meghibásodásokat, téves működéseket a kapcsolódó érzékeny elektronikus berendezésekben. A fellépő túlfeszültségek széles energia, feszültség és frekvencia spektruma miatt az egész épületre kiterjedő, egymásra épülő védelmi rendszert kell kialakítani, a külső villámvédelem önmagában nem elég az ilyen jellegű zavarok kiküszöbölésére.
A komplex túlfeszültség-védelmi rendszerek általában három védelmi zónát tartalmaznak, ehhez illeszkednek a durva (I. osztály „B”), a közép (II. osztály „C”), a kombinált (I+II. osztály „B+C”) és a finomvédelmi (III. osztály D) túlfeszültség korlátozó elemek. A készülékek cserélhető modulos kivitelűek (kivéve B fokozatú pólusonkénti két modulszélességű kiviteleket), a modulokon jelzőszem ad tájékoztatást a levezető állapotáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!