Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire nehéz megtudni...

Mennyire nehéz megtudni valaki személyazonosságát ha tudod az ip-jét?

Figyelt kérdés
Mondjuk megszereztem az ipjét akivel beszéltem tegnap és én meg akarok tudni hogy ki volt. Adminisztrátor nem fogja kiadnid, de mondjuk feltörni a modement routert satöbbi, elérni és betekintést szerezni a gépbe, amin facebookozik az illető? Mennyire lehetséges?:D

2016. nov. 19. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A szolgáltató kiadhatja hivatalos személyeknek indokolt esetben.

A várost esetleg megtudhatod belőle, de nem lehetsz 100%-ig biztos, hogy az a lakóhelye.

Függ a szolgáltatótól, de valószínű, hogy dinamikus IP-je van, amit ma már más használ.

Az meg technikailag lehetetlen, amit te elterveztél, és még törvénybe is ütközik.

Na szia, jóéjt.

2016. nov. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
JAj Isten ments, én ilyet cinsáljak:D(én tartok ettől) És mondjuk kivitelezhető lenne beszélgetés közben? Tegyük fel, hogy 2órás besézlgetés. Az idő alatt csak nem változik meg az ip cím.(ennyi idő telt el amíg rájötttem hogy indítsam újra a modemet, bár újra nem kérte a belépést szóval nem vagyok biztos benne hogy változott az ip-m) Kivitelezhető ennyi idő alatt egy Facebook profil megszerzése?
2016. nov. 19. 03:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy egy IP milyen előfizetőhöz tartozik, csak a szolgáltató tudja, aki kiadta neki azt a címet.


Csakis elméletben: Az IP címből könnyen ki lehet deríteni, melyik szolgáltatóhoz tartozik. Utána ha hozzáférsz a szolgáltató rendszeréhez, és ott kikeresed, kihez tartozott az IP az adott pillanatban, akkor tudni fogod, ki az előfizető. (Ez nem feltétlenül egyezik meg a felhasználóval.) Természetesen ilyet jogszerűen nem tudsz megtenni.


Magát a felhasználót ezen adatok alapján még a hatóság sem tudja egyértelműen megállapítani. Pl. van egy családi ház internet előfizetéssel, egy routerrel el van osztva a net, csatlakozik 5 gép meg 5 telefon, és kívülről abszolút nem látszik, mikor éppen melyik használta a netet. Csak az IP alapján szűkíteni nem lehetséges az előfizetőnél tovább.

2016. nov. 19. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lajos54 ***** válasza:

Sokan misztifikálják ezt a kérdést. Gyakran találkozni ilyenekkel: "Megszereztem az IP címedet, most aztán..."

Átlagember SEMMIRE nem megy ilyennel, nagyon hozzáértő (de tényleg nagyon) esetleg.

Az IP cím nem titkos, megfelelő módon bárki ki tudja olvasni. Hiszen az a lényege, hogy amikor két gép kapcsolatban van (mondjuk az én gépem, meg ennek a weblapnak a szervergépe jelen pillanatban), akkor tudják, hogy honnét érkezett kérés, hova kell küldeni a választ. Röviden és leegyszerűsítve. De ilyenkor ezeknek a gépeknek arról fogalmuk sincs, hogy kihez, mely személyhez tartozik éppen ebben a pillanatban az a cím. Azt csak a szolgáltató tudná, de mint már annyiszor elhangzott, nem adják ki az ilyen személyes adatokat, csak nagyon indokolt esetben.

2016. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt amúgy én mind mind értem, sőt a kérdés feltevése előtt is értettem. Inkább az érdekel, hogyha megvan egy ip-cím, mennyire nehéz betörni az egyik gépbe amelyik az adott ip-címen lévő lan-on van? Mert ha oda betörsz, és mondjuk láthatod hogy ki használja facebookot akkor megvan a felhasználó személye aki az adott pillanatban a gépet használja. Remélem hogy ezt megcsinálni mondjuk több óra esetleg nap.
2016. nov. 20. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!