Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Android SIM kicserélés figyelő...

Android SIM kicserélés figyelő alkalmazás probléma?

Figyelt kérdés

Androidra SIM kicserélés figyelő alkalmazás probléma, miért kapok mindig SMS-t?


Elég banális és buta gondom akadt, hátha valaki ráismer a hiba forrására.


1 - Telefonomon beállítottam különböző applikációt védelemre


Kaspersky Internet Security / Where's my droid / Eszközkezelő


2 - Beállítottam a SIM kicserélés figyelését, hogy kapjak SMS-t ha kicserélnék a SIM kártyám.


3 - Amint kicserélem jön is rendesen az üzenet, de egy idő óta akkor is elkezdte küldeni ha pusztán újra indítottam a telefont.


4 - Mostanra eljutottam oda, hogy szeretnék megszabadulni ettől a szolgáltatástól. Na de hogyan?


5 - Azt gondoltam a Kaspersky a ludas, kikapcsoltam a funkciót, de nem szűnt meg a probléma. Felvettem a support team-el a kapcsolatot, kb 1 hónapja leveleztünk, már mindent átnéztek a telómon, mire kibukott, hogy nem az ő alkalmazásuk küldi az üzenetet, szóval 100 + 1 %-ra biztos, hogy nem azzal van a gond. (ahogy letöröltem a Kasperskyt nem szűnt meg a probléma se).


6 - A másik 2 alkalmazást is letöröltem biztos ami biztos, de még mindig nem szűnt meg a gond, és tudtommal nincs más ilyen jellegű alkalmazás a telefonomon, nem állítottam be semmilyen egyéb védelmet.


7 - A pontos üzenet amit kapok:


"Küldő: SIM-csere jelzése

SIM kicserélve

IMEI szám: XXXXXX"


8 - Valaki tudja esetleg melyik alkalmazás a felelős? Esetleg magára az üzenetre ráismer valaki? Esetleg a Google-nek van ilyen beállítása valahol?


Galaxy S5 - Minden frissítés feltelepítve - no root



2016. nov. 1. 13:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!