Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kiraboltak az Interneten. Mit...

Kiraboltak az Interneten. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap történt az eset. Bekapcsolva hagytam a számítógépet, miközben elmentem itthonról pár órára. Mikor visszatértem, láttam, hogy a webkamera led fénye világít, és mikor leültem elé, nem sokra rá kikapcsolt, majd a gép újraindult.

Ezt megelőzte az, hogy kaptam egy e-mailt egy Skrilles tranzakcióról, miveszerint én utaltam egy számomra ismeretlen személynek $50-t. (Aki nem ismerné a Skrillt, olyan, mint a Paypal).

Szóval beléptem a Skrill fiókomba, és láttam, hogy valaki valóban átutalta magának majdnem az összes pénzemet, ami a Skrill számlámon volt...


Írtam az ügyfélszolgálatnak is, de azóta sem válaszoltak.


Nyilvánvaló, hogy valaki meghackelte a gépemet, és kirabolt. Az az érdekes viszont, hogy a Skrill fiókomba való bejelentkezéshez szükségvan egy extra azonosítóra is, amit a telefonomról tudok csak leolvasni, szóval nem értem, hogyan tudtak mégis belépni.


A tranzakció száma, az utalás teljes adatai megvannak, mégse tudom mi tévő lehetnék.


Valakinek ötlet?


Előre is köszönöm!



2016. okt. 3. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: hol volt otthagyva a gép? Fizikailag hozzáfért-e bárki? Ha nem, akkor csak egy dolog történhetett: van valami távoli elérést biztosító program (vagy vírus) amivel rácsatlakoztak a gépedre és ha be voltál jelentkezve a Skrill-re, akkor nyilván nem kellett neki a plusz kód.

Szerintem keresztet vethetsz arra a pénzre, de tehetsz azért, hogy ne ismétlődjön meg:

1. Sosem szabad a gépet úgyhagyni, ha fizikailag hozzáférhet más

2. Ha otthon hagyod a gépet és fizikai hozzáférése nincs senkinek, akkor is lockolni kell (Windows+L gomb), mert így jelszó nélkül nem tudnak rá visszalépni

3. Előző pontból következik: jelszót akkor is használunk a belépéshez, ha saját gépről van szó, pláne ha laptop

4. Paypal, Skrill, netbank és hasonló pénzhez kapcsolódó rendszerekben NEM szabad bejelentkezve maradni és NEM szabad megjegyeztetni a jelszót

5. Előző pontot kiegészítve: pénzzel kapcsolatos accountokhoz MINDIG más jelszót kell használni, mint pl. levelezéshez ill. kevésbé érzékeny dolgokhoz

6. Lehetőség szerint biztonságos rendszereket kell használni. Windows-t az összes frissítéssel és megfelelő vírusirtóval, vagy egy normális Linuxot, amit nem érdekelnek a Windowsos kártevők.

2016. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok teljesen hülye... otthon volt a gépem, más nem fért hozzá, és nem is voltam bejelentkezve semmibe. A Skrillhez is csak a telefonom használatával együtt lehet belépni. A gépem a vírusirtó szerint kártevő mentes. Megosztó program nem fut amikor én nem használom.

Senki se fért hozzá. Azért nem szoktam lockolni, mert egyedül élek. Ki nyúlna hozzá? :D

Nem gondoltam, hogy ilyesmi megtörténhet. Bár valóban megjegyeztettem a jelszót a Skrillhez a böngészőmben, akkor se tudtak volna belépni a telefonom nélkül. Az pedig végig nálam volt.

2016. okt. 4. 01:07
 3/5 anonim válasza:
A telefonod nem vírusos? Nincs rajta kémprogram?
2016. okt. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltörték a telefonodat.
2016. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt az ideje, hogy mindenki frissítse a gépét Linux-ra. Ott sokkal kisebb az esélye, hogy ilyen eset történjen meg, mert a legtöbb vírus windows-ra van írva.

Legjobb Linux distrók (melyek felhasználóbarátok is): Ubuntu, Debion, Mint, OpenSUSE.

2016. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!