Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mitől lehet kékhalál a számító...

Mitől lehet kékhalál a számítógépen?

Figyelt kérdés

Kékhalál után a windows egy ablakot hozott fel, ami egy ilyen címmel szerepelt: A Windows helyreállt egy váratlan leállás után

A problémák részletes megtekintésében pedig ez állt:


Probléma-aláírás:

Problémaesemény neve: BlueScreen

Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Területibeállítás-azonosító: 1038


További információk a problémáról:

BCCode: 7a

BCP1: FFFFF6FC500023A8

BCP2: FFFFFFFFC0000185

BCP3: 00000001129E5880

BCP4: FFFFF8A000475000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1


A probléma leírását segítő fájlok:

C:\Windows\Minidump\062916-42182-01.dmp

C:\Users\Timi\AppData\Local\Temp\WER-80824-0.sysdata.xml


Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:

[link]


Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:

C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt



2016. jún. 29. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Akármitől. Ebből a sok katyvaszból csak azt tudom kiolvasni, hogy Windows 7-et használsz, és egy ilyen hibanaplóból valószínűleg csak a Microsoftosok tudnának legfeljebb valami hasznosat kiolvasni. Rendszeres kékhalál utalhat hardverhibára, vagy túlhevülésre. Utóbbit könnyű megállapítani (töltsd le a SpeedFan-t, nézd meg, mi mennyi). Az előbbi kicsit macerásabb.
2016. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már letöltöttem és picit nagy volt a hömérséklétte de viszont van a laptop alatt egy hűtő.

És amiket irt

"A probléma leírását segítő fájlok:

C:\Windows\Minidump\062916-42182-01.dmp

C:\Users\Timi\AppData\Local\Temp\WER-80824-0.sysdata.xml "


Ezeket a fájlokat letöröltem.

2016. jún. 29. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek törölted le őket? :D
2016. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam azt hittem amiatt van baja.
2016. jún. 29. 17:30
 5/9 A kérdező kommentje:
De már megint volt most ugy 5 perce...
2016. jún. 29. 17:31
 6/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Minidump file analizálására a bluescreen viewer programot ajánlom, ami elveileg azt is megmutatja, hogy melyik az a driver ami miatt a kék halált keletkezet.


Ha megvan a driver akkor a megfelelő ilesztőprogram frissitése/vagy lebutitása lehet a probléma megoldása.


Nézd meg ezt : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, De viszont a programot le töltöttem és csak annyit szürtem ki, hogy ntoskrnl.exe és srv.sys "a hiba előidéző drájver"-e
2016. jún. 29. 20:15
 8/9 A kérdező kommentje:
És a "Hiba ellenőrző karakterlánc" KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
2016. jún. 29. 20:22
 9/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg ezt : [link]


A lényeget ide másolom :


"A/az SRV.SYS kékképernyős hibákat számos hardver, belső vezérlőprogram, illesztőprogram, vagy szoftver probléma okozhatja. Ezeket Windows NT Workstation Upgrade szoftver, vagy Microsoft hardver, vagy bármi más okozhatja.


Pontosabban, ezeket a/az SRV.SYS hibákat a következők okozhatják:


- Helytelenül konfigurált, régi vagy sérült Windows NT Workstation Upgrade eszközillesztők (nagyon általános)

- Sérülés a Windows beállításjegyzékben egy nem régi SRV.SYS-szoftvertársítás módosítása miatt (telepítés vagy eltávolítás).

- Vírus, vagy kártevő szoftver okozta azt a fertőzést, mely megrongálta a/az SRV.SYS fájlt, vagy a kapcsolódó Windows NT Workstation Upgrade program fájlokat.

- Hardverütközés az új Microsoft hardver telepítése után, vagy a/az SRV.SYS fájlhoz kapcsolódó hardver.

- A/az Windows NT Workstation Upgrade. termékhez társított és telepített szoftver vagy meghajtók telepítése után megsérült vagy eltávolított rendszerfájlok.

- SRV.SYS kék képernyő, amit a megsérült merevlemez okozott.

- SRV.SYS STOP hiba a memória (RAM) sérülése miatt.

"


Merevlemez és memória tesztet javaslok.


Sok sikert.

üdv.

2016. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!