Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mikor adhatom meg a bankkártyá...

Mikor adhatom meg a bankkártyám adatait?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy biztonságos, megbízható honlapnak akarom megadni. De előtte hogyan győződhetek meg arról hogy nem jut hozzá harmadik fél egy víruson vagy spywaren keresztül.

Én úgy gondoltam hogy van a gépemen Avast! Free és Comodo Firewall Free + SUPERAntispyware állandóvédelemmel + Spybot Search and Destroy. Én úgy csinálnám hogy Avastban beállítom hogy boot előtt keressen a merevlemezeken. Utána újraindítom csökkentett módban a gépet és lefuttatom a Spybotot és a SUPErAntispywaret. Utána megint újraindítom a gépet és CCleanerrel + Advanced Systemcarrel végigtisztítom a gépet. Aztán immunizálok Spybottal. Ennyi elég ahhoz hogy ne jusson illetéktelen kezekbe a bankkártyám adatai? Ja és a legfrissebb Firefoxot használom és frissített XP SP3 van a gépemen.


2010. ápr. 10. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetőleg https://-rel kezdődjön a címsor, és valamelyik ismert bank VALÓDI weboldala legyen. Pl ne otpbank.com, hanem otpbank.hu! A spykeresők, ha rendesen frissítve vannak, úgysem engednek veszélyes heylekre. Spybotot pl érdemes 1-2 naponta frissíteni és ami a legfontosabb benne: IMMUNIZÁLNI. Ez letilt egy csomó domaint, ami veszélyesnek minősül.
2010. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért tisztázzunk pár dolgot. Semmilyen vírusirtó meg társaik sem véd meg semmitől, ha idegeneknek adod meg teljesen önszántadból a banki adataidat. Egyáltalán: milyen oldal az, ahol elkérik? Mire fel? Ha vásárolok valahol a neten, akkor utalnom kell, és a tranzakció során maximum a számlaszámot kéri a rendszer. Másra semmi szüksége.
2010. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pl.: Internetes játék membershipje?
2010. ápr. 10. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:
És mit szeretne, hogy megadj nekik?
2010. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én pl WoW-ért bankkártyával fizetek, így magának a gyártónak (Blizzard) van megadva a bankkártyaszámom. Viszont egy ekkora cég nem engedheti meg magának, hogy visszaéljen ezekkel az adatokkal. Mert teszemazt lehúz 100ezerrel, de ha kiderül, akkor millárdos vesztesége lesz a bizalmatlanság miatt.

Több helyen vásároltam már kártyával, pl PPO - autópályamatrica, mobilfeltöltés. Na róluk pl kiderült pár hónapja, hogy egy baki miatt volt akit lehúztak (engem szerencsére nem). Jól meg is büntették érte.

2010. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hiába büntetik meg őket, ez rajtad már nem segít :)


egyébként célszerű csináltatni direkt netbankolásra egy számlát, és arról utalni. azon mindig csak biztonságos mennyiségű pénzt tartani (pl.:10e ft). így többet még ha akarnak sem tudnak leszedni.

2010. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!