Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit csináljak ha a jófogás.hu-...

Mit csináljak ha a jófogás.hu-n az eladó ragaszkodik az előreutaláshoz?

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 09:05
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
11%

Paprikás krumplit, mert azt szeretem.

Komolyan: ne vedd meg! Esetleg ajánld fel, hogy felét utalod előre, a másikat ha megkaptad rendben. Mennyiről van szó egyébként?

2015. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Menj el érte személyesen és fizesd ki ha tetszik... Inkább, minthogy bebukjad...

Te meg ragaszkodja a postai utánvéthez.

2015. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem olyan nagy összegröl van só 5000 ft csak szeretném megkapni amit redeltem és amiért fizetem
2015. dec. 7. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy árulja-e ugyanazt a terméket vaterán, és ha igen, milyenek az értékelései. Én így vettem laptopalkatrészt előreutalással, bár ott opció volt az utánvét, csak az többe is kerül.
2015. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

az eladó helyében jogos, hiszen nem szeretné,hogy elküldi utána meg nem fizeted ki.

én köztes megoldásként azt választanám,hogy futár hozza ki,helyben fizesd ki. így ő is biztos benne,hogy akkor kapod meg ha kifizeted, de te is jól jársz,mert nem kell előre utalni.

vagy állapodj meg közelebbi eladóval,akivel személyesen tudsz találkozni.vagy rendelj üzlettől,akik pick-pack ponthoz szállítanak..

őszintén szólva én se szoktam előre utalni(erre fel is hívja a figyelmet a jófogás) valamint nem szoktam úgy feladni ha én árulok,hogy nem kaptam meg a pénzt..

2015. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
A netes kereskedelem 99%-a elore utalassal mukodik. Ha neked ez nem tetszik akkor vasarolj boltban.
2015. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Ezért van ennyi átverés is...


Én sem szoktam előre utalni. Legrosszabb esetben is inkább utánvét. Többnyire (ha van lehetőségem) inkább az útiköltséget vállalom fel, de legalább biztos lehetek benne, hogy azt kapom amit szeretnék. Továbbá ott a paypal is. Elvileg az ad némi "biztonságot".

Szóval némi rugalmasság az eladótól is elvárható szerintem, tehát aki a fent említett megoldások közül egyikbe sem egyezik bele, azzal nem szabad üzletet kötni.

2015. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A netes kereskedelem 99%-a elore utalassal mukodik."

Na igen, de az ilyen kereskedők azért nagyban árulnak, ismertek, és nem érdekük a csalás. Egy nagyobb boltnak, akik mondjuk évek óta ezzel foglalkoznak, könnyebben utalok előre, mint egy magánszemélynek.

2015. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vennék semmit előre utalással. És nem érdekel, hogy a 99% így működik. 5e -el max feljelentheted, de nem foglalkoznak vele. Te meg buktad a pénzt. Ha az eladó ragaszkodik, akkor adja el másnak. Te meg vásárolj biztonságosan. Ennyi.
2015. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy elfogadod a feltételeit, vagy nem boltoltok.


Nem annyira rizikós a dolog mint elsőre látszik, de azért észnél kell lenni és ismerni kell az egész folyamatot.


Előre utalásnál meg kell hogy adja minimum a nevét a bankját és a számlaszámát, amivel már simán lenyomozható. (Aki rózsaszín csekken szeretné a pénzt, azzal nem üzletelek) Nyugodtan kérhető egyéb adat is.


Tőled pedig - ha futárral küldi - a postacímeden kívül el kell kérnie a telefonszámodat, és az email címedet, hogy ha a futár elsőre nem talál, kapcsolatba tudjon veled lépni.

2015. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!