Mindig attól félek, hogy amikor belépek a netbankba akkor valaki az interneten keresztül megszerzni az adatot. Mire kell figyelnem?
a banknál lehet olyan szolgáltatást kérni hogy sms-t kapj a pénzmozgásról így ha valaki levesz valamennyit arról rögtön értesülsz
állíts be limitet pl. hogy egy nap max mennyi pénzt lehet levenni átutalni a kártyádról így huába ha van rajta200000 de a limit csak 30000-et hagy levonni
a jelszóz amit használsz sehol másghol ne használ, így ha pl. fremailo. stb. valaki megszerzi a jelszódat azzal a banki oldalodra ne tudjon fellépni
csinál erős jelszót legyenek bennepl számok és speciális karakterek pl. x
a jelszót rendszeres időközönként cseréld le
A bankok szerencsére 'fogják a kezed' és nem engedik hogy egy felhasználó kiadja magát, ezért is van többlépcsős biztonsági rendszer. Tehát a belépéshez nem csak a felhasználói nevedet és jelszót kell tudnod, hanem szükséges egy egyedi kód kifejezetten ahhoz a belépéshez párositva amit egy teljesen független csatornán (email vagy sms) kapsz meg.
Az user/pass pároson kívül még ezt is megszerezni, ráadásul időn belül elég komoly feladat lenne. Meglepödnék ha lenne bank aki nem ilyen biztonsági lépcsős megoldást használna, ha esetleg a tiéd mégis ilyen akkor válts bankot. Ez az első tanács.
Második hogy az user/pass párost - ha mented - akkor minden esetben titkositva mentsd.
Harmadik tipp: pénzfelvételre és jelszóváltoztatási müveletre állits be sms értesitést, igy abban a pillanatban értesülsz róla ha valaki hozzáfért vagy hozzáférni készül a számládhoz.
Ezt a 3 tippet betartva egy átlagos összeggel rendelkező felhasználónak semmi félnivalója nincs, bátran használhatja ezt a szolgáltatást.
Sms szolgáltatás mindenképp.
Erős jelszót állítani, és cserélgetni szép és jó, viszont a legtöbb esetben nem próbálkozással találják ki a jelszavakat, hanem valami ártó szándékú program, vagy az azonos hálózatban ártó szándékú felhasználó a közeg lehallgatásával.
Ez utóbbi ellen még a titkosított adatfolyam se véd; igazából neked kell róla meggyőzödnöd, hogy a kapcsolat hitelesített, és titkosított -ez firefoxban egyszerű: ha a weboldal neve amin vagy kék/zöld, akkor hitelesített munkameneted van.
Ha ez csak a belépés pillanatában vált ilyen színűre, utána vissza a szokványos módra, az azt jelenti, hogy csak a bejelentkeztetési információid lettek titkosítva elküldve. Gyakorlatilag ez elég igazából.
Vírusok ellen legegyszerűbb mód, ha a számítógéped mindig naprakész a frissítések terén, és nem jársz káros oldalakra (warez, pornó).
Használhatsz vírusírtót, tűzfalat.
Én személy szerint csak az elöbbiből tartok, de igazából kerülök minden ártó oldalt, ugyanis nincs pénzem bivaly erős számítógépet venni, hogy egy nyamvadt vírusírtó keresgélje folyamatosan a vírusokat a gépemen és zabálja a memóriámat, amikor úgyis valaki a szomszéd számítógépről fogja lehallgatni a jelszavamat ha kell, aztán ennyit ért a vírusírtó.
Ha netán a lehallgatástól megilyedtél volna: igazából kint az interneten ilyet végrehajtani eléggé nagy szakértelmet igényel, azaz csak a helyi hálózatban kell biztonságba lenned.
Ezt azért hangsúlyozom, mert pl eléggé nagy ostobaság egy netkávézóba vagy kollégiumban banki ügyeket végezni az ottani gépeken, viszont ha ilyen helyen saját számítógéppel próbálkozol, még mindig megvan az esélye, hogy valamelyik büdös kölök, úgyértem diák lesniffeli a jelszavad.
Ezért minden ilyen környezet veszélyes.
Remélem nem bizonytalanítottalak el..
Norton 360,ÉS internet security ban van egy identity Safe.
Ezt kell használni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!