Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha letöltöttem egy scr fájlt,...

Ha letöltöttem egy scr fájlt, attól még nem lett vírusos a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap véletlenül letöltöttem egy .scr fájlt, amit valaki ellinkelt nekem. Mikor elindítottam volna, kiírta hogy biztos futtatni akarom e, és én nemre klikkeltem, tehát nem nyitottam meg. Utána utánanéztem neten hogy mik is ezek, és olvastam hogy vírust hozhatnak, vagy utat nyithatnak többnek.

A kérdésem, hogy ha még nem futtattam a gépemen azt a fájlt, és rögtön letöröltem amint megtudtam hogy mi is az, akkor a gépem még tiszta maradt?



2015. ápr. 18. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a mégsem gombra kattintottál, akkor nem hinném, hogy aktiválódott volna.

Sajnos azonban vannak elég agresszív vírusok, Trójaiak, ha a mégsemre kattintasz, annak ellenére csak feltelepül.

Érdemes egy teljes, mélyvizsgálatot indítani a gépeden, bármely vírusírtóddal, és kiegészítő vírus vadász programmal (Malwarebytes Anti-Malware, HitMan Pro stb...)

2015. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!