Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a világ legeslegeslegjo...

Melyik a világ legeslegeslegjobb vírusírtója? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
1 hete ment tönkre az erős gépem. 2 napja hozta vissza a javító, azt mondta, hogy 8 trójai virús volt rajta!!!...Melyik a legeslegeslegjobb vírusírtó a világon???
2010. febr. 17. 18:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Tegnap itt rákattintottam egy linkre, eltűnt a böngészőm. Ilyenkor azonnal el a netről, letöröltem a Firefox-ot, akkor jelezte a hibát az ESET Smart Security és leállt. Ilyenkor a hibaüzenetben benne van, mi a hiba? Fertőzött .temp fájlról volt szó. Letöröltem, Program Files, ESET ikonra katt és megy. Ez az ESET-NOD szokásos viselkedése: kivédi a támadást, de egy kicsit belehal. Újra kell inditani és kész. Egyébként kőkemény a tűzfala, ez nagyon lényeges szempont.
2010. febr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! csak én egy konkrét progira gondoltam, az a fontos, hogy ne lassítsa a gépet annyira, és hogy észrevegye a vírusokat, és ki tudja őket írtani!!!
2010. febr. 18. 15:30
 13/27 anonim válasza:
100%

Kérdezőnek ajánlom az Avast! 5 Free-t. Ingyenes, gyors, elég pontos.


A többi hozzáértő "zseninek" akik szídják pl a Nod32-őt!:

Tudni kéne konfigurálni! Ez a vírusírtó sem véletlenül szerepel mindig az élmezőnyben. Gondolom ti úgy telepítetek bármit is, hogy mindenre csak a next gombot ismeritek ahelyett, hogy elolvasnátok mit írnak. Nod esetében telepítéskor pl megkérdi, hogy a veszélyes programokat (lehet nem így hívja) is szűrje vagy sem. Ezt a beállítást utólag is meg lehetne lépni és finomítani, akár az Avast! esetében is. Szóval jó lenne érteni hozzá nem?!

(A Nod régebben (most nem tudom így van-e), jogi okokból nem szűrte alapból spywareket, na ezt kell utólag bekapcsolni akár modulonként is)

2010. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
annyi kérdés volt már erről... NINCS legjobb vírusirtó. amelyik mindent kivéd (ez mondjuk lehetetlen), az nagyon belassítja a géped. nekem semmi bajom nincs a noddal, én is azt használok, 2hetente végzek egy nagy kutatást e-Squareddel és minden rendben... nem lassít sokat, de még 1szer se kellett újrarakni a gépet. vagy a böngésző minden nyomát törölni... lehet h nem kéne minden szarra rákattintani...
2010. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
ESET Smart Security tökéletesen beállítva, jól konfigurált tűzfallal, vírus- és kémprogram irtóval majdnem tökéletes védelem a gépre. Csak majdnem, mert vannak olyan kártevők, amelyek megkerülik a védelmet és valamelyik biztonsági résen át bejutnak a gépre. Ez kivédhetetlen.
2010. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Aki ingyenes KINAi "NOD"-ot használ, az megérdemli, hogy tele legyen vírussal a gépe. Ezen nem szabad spórolni, különben is, diákoknak féláron adják, meg lehet rendelni a valódit. [link]
2010. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 aulac ***** válasza:

Nem irtani kell a vírust, hanem MEGELŐZNI a működését.

Alapvető megelőzések:

1. Nem rendszergazdai jogosultságokkal dolgozni/netezni.

2. Mindig létre kell hozni egy "Vendég" fiókot, amivel használni lehet, de módosítani/telepíteni nem a gépre.

3. A vírusirtót NAPONTA! frissíteni.

Ezek az esetek 99%-ban hatásosak.

Ezen felül:

A netre "Sandboxie" programmal csatlakozva, védett módban használhatod a géped. (Egy elkülönített virtuális helyen tárolja az összes a netezéssel kapcsolatos dolgokat).

Végső soron: Virtualbox, VMWare használata.

2010. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Vagy két operációs rendszer egy gépen: Windows és Linux. Netre felmenni kizárólag a Linux-szal. Ez is egyfajta védelem.
2010. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
az előbbinek aki sorolta a megelőzéseket: mivan azzal az 1 %-al????
2010. febr. 21. 16:56
 20/27 anonim válasza:
avast párti vagyok , nem fogja vissza gépet rendesen frissít és van boot idejű viruskeresés benne.
2010. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!