Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Win7-ben hogyan tudom megjelen...

Win7-ben hogyan tudom megjeleníteni a hálozaton levő más munkacsoport számítógépeit?

Figyelt kérdés
Pl alapból a workgroup nevű munkacsoporthoz tartozik a gépem és csak az ebben levő gépeket látom, de a hálózaton van pl otthon, iroda monkacsoport. Xp-n egyszerűen lehetett váltani a munkacsoportok között, win7-en hogyan kell?

2014. dec. 19. 13:00
 1/1 Reiber Péter ***** válasza:

Elvileg minden gépet aki fent van a hálózaton ,és úgy van beállitva, hogy látszódhat kifelé, azt látnod kellene.


A vista-tól kezdve a munkacsoport az csak ilyen "gyűjtő kategória", ami segít kategorizálni a gépeket, nem korlátoz semmiben.

Értelme sem sok volt már előtte sem, mert IP szerint elérhettél midnen gépet XP-ben is.


ld:


[link]


Most is először azt nézd meg, az IP-jét beírva látod-e, ha be van a pingre a válasz kapcsolva, tudod-e pingelni.


Igy el lehet különítani, most tényleg kapcsolati gondok vannak, vagy csak a hálózatfelderítésnek van valami gyíkja.


Azt tudni kell, ezek ilyen maradék, csökevényes, "otthoni", "játék" lehetőségek, a komoly rendszerek kijelölt wins szervert használnak, esetleg akár dns-t sőtneadjisten még akár teljes domain-t is.

(10gép körül-felett sztem érdemes)


Ez a "felderítjük egymást" csak úgy van, néha megy, néhány környezetben nem annyira szeret menni, pl a broadcastot amivel működik, sok helyen nem igen szeretik, mert kontrollálhatatlanul tudja a hálózatot terhelni pl

2015. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!