Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tüntessem el ezt a...

Hogy tüntessem el ezt a vírust? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Már írtam egy kérdést nem olyan rég ezzel kapcsolatban a vírusirtóval leellenőriztem a gépet és meg is találta a vírust átnéztem a regeditet de ott se volt de amikor tölteni akarok torrenttel zenét akkor elő jön a WMA:Wimad [Drp] vírus és biztos hogy nem a zene a vírusos mert azt tölteném amit egy ismerősöm tölt , de neki nem vírusos pedig ugyan azt a vírusirtót használjuk


Az utolsó kérésem pedig az lenne, hogy ne az operációs rendszer újratelepítését javasoljátok, mert nem akarom újratelepíteni a gépem


2010. jan. 29. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

ha nem akarod újratelepíteni, akkor mit vársz.

Ha a vírus akármelyik programba is beírta magát hiába kapod el a futó vírust a következő alkalommal új elindul valahonnan.

Azért nem fogja meg a vírusírtód, mert valószínűleg van valahol egy program ami önmagában nem végez vírustevékenységet, de ha látja, hogy nem fut a vírus akkor vagy újra létrehozza, vagy letölti valahonnan.

Ha biztos akarsz benne lenni, hogy nem vírusos a rendszered újra kell telepítened és a teéepítés után nem használhatsz semmilyen programot ami a merevlemezeken volt tárolva. Például ha egy programnak megvan a telepítője a gépen, akkor azt is nyugodtan törölheted és töltsd le tiszta forrásból. Mert ha abban van a vírus betöltője akkor hiába telepítetted újra a gépet megint vírusos lesz.

Ha limewire vagy valami hasonló gagyi klienst használsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy az teszi fel mindig a vírust.

Ha mindig akkor jön elő a vírus, amikor tölteni kezdessz, akkor lehetsége, hogy a kliensed vírusos.


Javaslom, hogy használj ubuntut. [link]

2010. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
limeware-t nem használok de lehet hogy tényleg a kliens vírusos
2010. jan. 29. 18:14
 3/3 A kérdező kommentje:
hozzá fűzöm, hogy az ubuntut nem jön be de már találtam egy olyan Linux verziót amit majd letöltök mert ha már nem tudok a gépnek mit csinálni akkor azt feltelepítem
2010. jan. 29. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!