Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » "Ad by Saving Champion" -...

"Ad by Saving Champion" - valami féreg teleszemeteli a böngészőt, hogyan tudom letörölni a gépről?

Figyelt kérdés

Igen, próbáltam már a Malwarebytes progit, a Comodo vírusirtót, meg millió más kisebb programot (google a barátom).


Próbáltam törölni manuálisan, de se telepített programként, se böngészőkiegészítőként nincs jelen.


Tippek?



#vírus #malware #Malwarebytes #Savings Champion
2014. okt. 17. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden böngészőhöz letölthető Adblock Plus reklámblokkoló, én még a külső szűrőket is letöltöttem hozzá (magyar hulfilter, német, román, orosz). És le vannak tiltva a felugró ablakok is. Nincsenek zavaró reklámok. Sőt, a védelem (fizetős ESET Smart Security7) is úgy van konfigurálva, hogy pl. a Facebook fiókomat ellenőrzi az Eset Social Media Scanner.
2014. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Futtass le online scannert, pl. ezt:

[link]


Ezt olvasd el:


[link]

2014. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Nézd meg még a futó Folyamatok között, a Regisztrációs adatbázisban (a linkben megadott kulcsoknál), meg az Automatikus indításnál:

[link]

2014. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Srácok, idáig én is eljutottam. :(


Már minden böngésző-kiegészítőt letiltottam és töröltem. Próbálkoztam a feladatkezelővel, de semmi. Automatikusan induló programok között semmi. A belinkelt cuccokat megtaláltam és végig is zongoráztam, egyszerűen nem jutok egyről a kettőre.


A legjobb pedig, hogy hiába keresek alternatív vírusirtót, kémprogi-eltávolítót, mind lefuttat egy keresőt, talál X zavaró/veszélyes elemet, aztán nem csinál semmit, mert csak próbaverzió.


Első:

Az AdBlock fent van, egy normál reklámot le is tilt, de ezekkel nem boldogul, a Saving Champion agresszívabb annál.

2014. okt. 17. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Töltsed le a malwarebytes free vírusirtót! A telepítés végén ne engedélyezd a fizetős próbaverziót, állítsd be a magyar nyelvet, és hogy PUP-ot + rootkit-et is keressen. Mehet a teljes rendszervizsgálat! Itt van:

[link]

2014. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CspCsj ***** válasza:

Legközelebb elég 1-2 link, és egy utalás, hogy az ott felsorolt dolgokat mind kipróbáltad. Nem futunk felesleges köröket.

Ha külön programként nem találtál semmi gyanúsat (Nem feltétlenül Saving Champions néven, ha nem tudsz beazonosítani egy programot, akár az is lehet.) a futó, telepített, vagy automatikusan induló folyamatok között, akkor az általad használt böngésző eldugott sarkában bújkálhat. Ilyenkor a személyes adatok mentése (a profil mappa biztonsági másolata) után teljes eltávolítás és újratelepítés is sorra kerülhet.

2014. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Toolbar lesz ez, azok ilyen agresszivak.

http://www.youtube.com/watch?v=ZEPNVKdQMMQ

2014. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Az eltávolításnál és újratelepítésnél csak a böngészőre gondoltam, nem a Windows-ra.

2014. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!