A hacker programok tényleg rontják a gépet?
Pár év börtönnel...
Amúgy ha ilyen "szuperbiztosgarantáltcfacebookfeltörő" és hasonló szarokat szedsz le, azokkal szépen te magad pakolod tele a gépedet vírusokkal és mindenféle finomsággal.
A hackalés a olyan kiskapuk megtalálásáról szól, amire az ezért felelős személyek nem gondoltak.
A letöltök egy programot és megnyomok egy gombot, az nem hackelés. Persze 16 év alatt szeretik azt hinni a kis tacskók, hogy az, de nem. Az ilyen "hacker" program készítői pont ezt használják ki. Ezekbe bármit bele lehet tenni, hisz a tacskók, úgy is kikapcsolják a tűzfalukat, mert hát ők hekkerek...
Ha hackerkedni akarsz, akkor mélyedj el egy témában, de tényleg a legaljáig. Oda ahol már nem windows v. linux van, hanem 1-esek és 0-ák.
Ha valaki hacker szeretne lenni, annak alapvetően fontos a logikus gondolkodás. Például: a hacker mit csinál? Rendszereket tesz tönkre, adatokat lop el, vagy számítógépeket állít a saját szolgálatába. Benne van ebben az, hogy segít másoknak? Ugye nincs... Tehát célja lehet egy hackernek olyan programokat adni más kezébe, amivel az a másvalaki tönkre tud tenni rendszereket, el tud lopni előtte adatokat vagy az más szolgálatába tud állítani számítógépeket? Hülye lenne... Ezen logika alapján tehát létezhet olyan letölthető "hacker program", aminek NEM célja a te számítógépedet tönkretenni, nem célja az adataidat ellopni és nem célja a gépedet a hacker saját szolgálatába állítani?
Nos ebből indulj ki, amikor azt a programot keresed, amiben csak meg kell nyomni a nagy piros "HACK NOW" gombot...
"a hacker mit csinál? Rendszereket tesz tönkre, adatokat lop el, vagy számítógépeket állít a saját szolgálatába."
Ez egy alapvetően HIBÁS tévképzet a hackerekről.
Legalább egy wikipediát olvass el: [link]
"a hackerek célja sosem a károkozás volt. "
Idéznék a kollégád által linkelt Wikipedia oldalról, mert én úgyis tök hülye vagyok:
"A black-hat hacker motivációja sokrétű lehet: pénzszerzés az adott információ birtoklása által"
"em kér engedélyt a tesztelésre, és a sikeres behatolás végén nem értesíti az üzemeltetőket, hanem igyekszik kihasználni az illegálisan megszerzett információkat. "
"Black-hat hackerek csoportjába tartoznak azok az ipari kémek, akik technológiai fejlesztések után kutatva törnek be hálózatokba. "
Persze én nyilván annyira sötét vagyok, hogy ezek mind jó dolgok. Nem akarnak ők visszaélni az adatokkal. Még véletlen sem. Ipari kémkedést is csak azért csinálnak, hogy segítsenek a cégnek a fejlesztésben, ötleteket adnak.
Csupa jóindulat emberek ők. Kitüntetést érdemelnének érte, nem? Sőt még a barátaikat, a fehérkalaposokat kéne elítélni, mert megpróbálják becsukni a kapukat.
"Bogárka egyrészt ilyet senki nem mondott, másrészt ha hülye vagy egy témához akkor legalább ne okoskodj kérlek."
" Akikre te gondolsz az a crackerek és a maffia, a hackerekre nézve sértő a kettőt egy kalap alá venni."
Mindkettőtöknek igaza van. Sem a hackerek, sem a crackerek, sem senki más nem rosszindulatú ember, akinek számítógépe van. Nekem pedig a jó édes anyámat, amiért számítógépet csak kőtáblán lerajzolva láttam eddig. Szóval a terminológiából melyikük is (black hat, white hat, grey hat, cracker, vagy más) az amelyikük azt a programot írja, amit nyugodt szívvel lehet ajánlani ifjabb Vér Istvánnak weboldalak vagy számítógépek feltöréséhez? Mert ugye a hackerek/crackerek/józsibácsik egyrészt közzétesznek olyan programokat, amiket feltörésre használnak, másrészt ezek a programok soha de soha nem tartalmaznak rosszindulatú részleteket (na jó, néhány talán, de az is csak fals riasztás)? Vagy miben nincs igazam? Magyarázzátok el legyetek olyan kedvesek, mert úgy látszik, hogy én valóban hülye vagyok. Tanítsatok kérlek, mesterek! Ne tartsatok a teljes tudatlanságban, remélem nem gond, és csak feleannyira szeretnék okos lenni, mint ti!
Az előzőek vitájába nem szálok be, inkább válasz a kérdésre:
Az a baj a hacker programokkal, hogy sosem tudhatod, csak azt teszi-e a program, amit gondolsz róla. Vannak használhatók, a kérdés csak az, megéri-e neked megkockáztatni a géped, és az adataid épségét. Inkább kerüld el őket. Ha valamit, vagy valakit fel akarsz törni, kezdj el tanulni a működéséről. Amellett, hogy biztonságosabb megoldás, ha valamit te magad csinálsz, még szórakoztatóbb is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!